Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2017-09-26

To Lietuvoje dar nebuvo

  
To Lietuvoje dar nebuvo
© bns.lt
Ne tik Anglijoje, bet ir Lietuvoje beprecedentiniai įvykiai.
Didžioji dalis – trylika – Socialdemokratų partijos frakcijos narių savo parašais parėmė koaliciją su „valstiečiais“. Jai nepritariantieji palikti frakcijos neplanuoja.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Socialdemokratų partijos frakcijų Seime koalicijos susitarimas jau pasirašytas ir oficialiai įsigaliojo. Du socialdemokratai palieka partiją.

Tai įvykis, frakcijų susijungimas, kurio Lietuvos istorijoje dar nėra buvę.

Antradienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis plenarinių posėdžių salėje paskelbė sekmadienį socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijų pasirašytą deklaraciją dėl koalicijos. Anot jo, tai reiškia, kad valdančioji dauguma turi 75 atstovus parlamente.
Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė žurnalistams teigė, kad iš tiesų koaliciją remia 14 Socialdemokratų frakcijos narių, tačiau dokumente yra 13 parašų.
 
Nors dalis socialdemokratų nepritaria koalicijos pasirašymui su „valstiečiais“, palikti Socialdemokratų frakcijos Seime jie neplanuoja.
 
„Dalis mano kolegų pažeidė partijos statutą. (...) Tai tegu aiškinasi Etikos ir procedūrų komisija savo keliu. Aš esu partijos narys, frakcijos narys, dalyvauju... Kaip balsuodavau prieš įstatymus, kurie man nepatikdavo, taip ir balsuosiu, nesvarbu, kad didžioji dalis turės kitokią nuomonę“, – Seime žurnalistams sakė Algirdas Sysas.
 
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį pranešė svarstantis stoti į jį delegavusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
 
Anot premjero, apie tokią galimybę jį skatina galvoti smūgis partinei sistemai, kai teisėsauga praėjusią savaitę politinės korupcijos byloje pateikė įtarimus opoziciniam Liberalų sąjūdžiui ir frakcijos Seime neturinčiai Darbo partijai.
 
„Kalbant apie partinės sistemos stiprinimą, skaidrinimą, tokios diskusijos vyksta ir pas mus, bet manau, kad tai turėtų būti bendras sprendimas ne vien mano, o galbūt visų Seimo narių, kurie ėjo su „valstiečių“ sąrašu kaip nepartiniai“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė S.Skvernelis
„Galiausiai labai svarbus yra ir pačios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos apsisprendimas“, – pridūrė jis.
Pasak ministro pirmininko, klausimas dėl galimybių jam tapti „valstiečių“ pirmininku kol kas yra per ankstyvas.
 
Šiuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklauso 33 iš 56 „valstiečių“ frakcijos Seime narių.
 
BNS gautoje trumpoje frakcijų deklaracijoje rašoma: „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos, siekdamos išsaugoti politinį, ekonominį bei socialinį stabilumą Lietuvoje, tęsdamos šiame Seime pradėtus darbus ir įgyvendindamos pažadus rinkėjams, remdamos XVII Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą ir veiklą, vadovaudamosi Seimo Statuto 38 straipsnio penktąja dalimi, skelbia: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų koaliciją“.
 
Seimo statuto 38 straipsnio 5 dalis numato, jog frakcijos gali jungtis į koalicijas, kurios gali veikti kaip viena frakcija. Anksčiau apie galimas bendradarbiavimo su „valstiečiais“ formas kalbėję Seimo socialdemokratai tvirtino, jog susitarimuose turėtų atsirasti konkrečios socdemų iniciatyvos, kurias paremtų „valstiečiai“.
 
Socialdemokratų partijos frakcija nusprendė dirbti su „valstiečiais“, nepaisydama, kad šeštadienį šios partijos taryba priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos.
 
 
  

Žymos: socialdemokratai , frakcijų koalicija, precedentas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų s

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi pankės kalbasi:
– Žiūrėk, prasidūriau antrą skylę nosyje!
– Ir kaip, dabar geriau užuodi?