Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-13

Tolerancijos skatinimo kampanija prasidėjo

  
 Tolerancijos skatinimo kampanija prasidėjo

Visuomenės stereotipus trumpuose videofilmuose bandys paneigti jaunimui skirtą tolerancijos skatinimo kampaniją pradedanti Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje. Kampanijos ašimi taps du humoristiniai internetinio serialo personažai: tolerantiškas meškinas Medutis ir siaurų pažiūrų avinas Kukis.

mal">Šie personažai „keliaus“ ne tik į interneto erdvę, bet ir bendraus su jaunimu sostinės kavinėse. Penkiose serijose, kuriose bus kalbama apie negalią, amžių, seksualinę orientaciją, religiją ir rasę, Medutis Kukį vis trauks per dantį ir mokys tolerancijos.

Filmukų scenarijus derintas su vaiko teisių apsaugos kontroliere, žurnalistų etikos inspektore, psichologais. Filmukų, kurių autorius režisierius Tadas Vidmantas, personažai prabyla Vido Bareikio, Jurgos Šeduikytės balsais.

„Tolerancijos stoka gali vesti prie socialinės atskirties. (...) Kokią teisę turiu negerbti, nevertinti kito žmogaus tiesiog dėl jo amžiaus ar lytinės orientacijos? Visuomenės psichologinis klimatas priklauso nuo to, ar tie žmonės priimami. Gyvename teisinėje valstybėje – tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos teisės aktai diskriminaciją draudžia. Tačiau vis tiek jos apraiškų yra“, - Delfi.lt cituoja EK atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovą Giedrių Sudiką.

Pasak G.Sudiko, diskriminacija kartu ir talentų švaistymas ir negalima leisti, kad dėl to dalis žmonių būtų atskirta nuo visuomeninio gyvenimo, užimtumo ir panašiai.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) programų direktorė Dovilė Šakalienė pastebėjo, kad pastaruoju metu lietuviai tampa nepakantūs viskam ir visiems, netoleruojamų grupių sąrašas vis plinta.

Anot D.Šakalienės, jei anksčiau lietuviai kaimynystėje nenorėjo turėti romų, juodaodžių, tai dabar nenori kaimynais matyti ar kartu dirbti su musulmonais, neįgaliaisiais, psichikos negalią turinčiais asmenimis. Įgyvendinant kampaniją, taip pat bus organizuojamas jaunimo kurtų filmų konkursas „Griaukime stereotipus“.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbas du naujieji rusai:
– Klausyk, o kodėl tu už mano mersą sumokėjai? Manai, kad aš skurdžius?
– Ne... Tu gi už kavą mokėjai!