Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2019-01-18

„TopGear Lietuva“ įvardijo geriausius metų automobilius

  
„TopGear Lietuva“ įvardijo geriausius metų automobilius
© organizatorių nuotr.

Po keletą mėnesių trukusių bandymų, nesibaigiančių žurnalo redakcijos narių ir kviestinių bandytojų diskusijų, „TopGear“ Apdovanojimų 2019“ geriausieji pagaliau aiškūs. Ne kiekvienas automobilis yra vertas net patekimo į kiekvienos nominacijos trejetukus. Mes atrinkome tik pačius geriausius, mieliausius ir sukeliančius daugiausiai emocijų. Iš viso konkurse dalyvavo 24 iš anksto atrinkti pretendentai, ir nors tik vienas iš jų nuo šiol galės vadintis „TopGear Metų automobiliu“, kartu skelbiame dar 11 skirtingų nominacijų nugalėtojus.

„Metų miesto automobiliu“ tapo elektrinis „Nissan Leaf“. „Nissan“ kasmet mums įkyriai kalė į galvas:“Leaf“ skirtas miestui, „Leaf“ skirtas miestui“. Mes tai išgirdome ir pirmą kartą elektromobilis tiesioginėje kovoje nugalėjo benzininius varžovus. Užmiestyje šis antros kartos bolidas gali sukelti adrenalino daugiau nei „Ferrari“, bet tik tada, kai šaltą žiemos naktį su paskutiniais elektros lašais pririedėsi prie sugedusios įkrovimo stotelės viduryje autostrados.
Mieste adrenalino nebus, bet švytėsite ankstų rytą visus lenkdami „A“ juosta. Mitais ir pasakomis galima vadinti daugelio elektromobilių didžiausią nuvažiuojamą atstumą. Esame tikri, kad „Nissan“ deklaruojamus 270 km įmanoma nuriedėti ir gal net kažkas tai yra padaręs.
 
Bet net jei šaltą dieną turėsi atsargai 150 kilometrų, jei nesi taksistas, jų mieste tikrai pakaks. 150 AG skaičius neatrodo įspūdingas, bet net ir mama, dirbanti savo vaikų vairuotoja, startuodama nuo šviesoforo, gali pasijausti lenktynininke. Bagažinėje tilps visi pirkiniai, o ir dėl parkavimo miesto centre nereikės sukti galvos. Išmokus naudotis „e-Pedal“ sistema net ir kamščiai neatrodys tokie varginantys, o jei išjungsite stabilizavimo sistemas pirmas sniegas suteiks daug džiaugsmo – „e-Pedal“ paverčia „Leaf“ beveik drifto automobiliu. „Metų verslo automobilio“ titulas skirtas „Kia Ceed“. Pernai šioje nominacijoje apdovanojome „Kia Rio“, bet gamintojas nežada sustoti ir iškepė dar vieną bestselerį vadybininkams. Išorės dizainas, salono medžiagos, ergonomika – viskas puiku.
 
Žinoma, visuomet gali būti geriau, bet turime pripažinti, kad „Kia“ tikrai stengiasi ir jiems pavyksta jei ne aplenkti, tai tikrai susilyginti su šio segmento lyderiais iš Europos ir Japonijos. Nesitikėkite iš „Kia Ceed“ lenktyninio žvitrumo, važiuoja ji gana nuobodžiai. Bet korėjietį tikrai pamils įmonių automobilių parkų vadybininkai – nedidelė kaina ir eksploatacinės išlaidos, patogus važiavimas, gausus komforto bei išmaniosios įrangos sąrašas patiks visiems, kurie kasdieninei duonai užsidirba lakstydami nuo kliento pas klientą . O prie viso to dar prisideda analogų rinkoje neturinti 7 metų garantija.
 
„Metų vadovo automobilio“ vardo nusipelnė “Peugeot 508“. Su mumis prancūzas pasisveikino tarkštelėjęs pakaba ant „Belmonto“ akmeninio grindinio, bet turime pripažinti, kad daugiau prancūziškai jis nekalbėjo. Net esame tikri, kad įveikę „gulintį policininką“ išgirdome jį kažką murmant vokiškai. Atrodo automobilis fantastiškai! Žvelgiant iš įvairių pusių gali atrasti daug smulkmenų, primenančių gražiausių pasaulio automobilių detales. Dažniausiai bandymas sujungti daug skirtingo grožio į vieną išbaigtą automobilį baigiasi katastrofa, bet prancūzams pavyko sukurti tikrą gražuolį. Todėl jis gauna ir „Metų dizaino“ titulą.
 
Visi žinome, kad piešti prancūzai moka ir grožį dažnai sukuria tokį, kad atsižiūrėti negali. Mūsų bandytas „508“ buvo su 1,6 litro darbo tūrio varikliu ir spardėsi 225 arkliais. Ir važiavo jis tikrai puikiai. Galios pakako, automatas veikė be priekaištų, prognozuojamai ir lengvai valdėsi visais greičiais. Salonas erdvus ir net gale atsisėdus nemažo sudėjimo vyrui galva į stogą nesirėmė, o keliai, nors ir siekė priekinę sėdyne, bet jautėsi visiškai komfortiškai, nes (dėmesio!) priekinių sėdynių nugarėlė pagaminta iš itin minkšto plastiko, netgi panašesnio į gumą.
 
Malonus siurprizas, kurio nesutiksi net „premium“ segmente. „Metų krosoveriu“ paskelbtas „Jaguar E-Pace“. Nors „mažiesiems“ visureigiams šiais laikais nebereikia visų ratų pavaros, jis ją turi. Nors jis kainuoja daug, bet nesigailėsite nė vieno išleisto euro. Nors jis sveria beprotiškai daug, bet jausitės saugiai lyg tanke manevruose. Mes jį išbandėme „TopGear“ akademijoje ir galime patvirtinti, kad jaguaras geriausias tikro vairuotojo automobilis savo klasėje. Laukiame kol kas nors pagamins 20 pavarų dėžę ir filmų kūrėjai galės sakyti, kad gaudynių scenos tikrai autentiškos. „Jaguar“ sparčiai artėja prie to, nes turi net 9 pavaras. Beveik rekordas, bet viskas veikia puikiai ir mums patinka. Ir tikrai palikite pavarų perjungimą automobiliui, nejunkite rankinio režimo. Automobilis protingas tiek pat kiek yra gražus – pasitikėkite juo. „Metų šeimos automobilio“ tapo „Kia Sorento“.
Korėjiečiai nesnaudžia ir kariauja visais frontais. „Sorento“ - automobilis, kuriame telpa daugiau nei galėtum įsivaizduoti. Dinamiškas ir ekonomiškas, patogus vairuoti. Dažnai perkame įvaizdį, o dėl to kartais nukenčia tikras patogumas. Bet šeimai juk įvaizdžio nereikia, visi savi, vienas kitą gerai pažįsta. Vaikai „kaifuos“ dėl erdvės ant galinės sėdynės, tėvai džiaugsis gerokai pagerėjusiu valdomumu. Ir galvos laužyti dėl variklio nereikės. „Kia“ siūlo tik vieną pasirinkimą - 2,2 litro 200 AG dyzelį. Sveria jis dvi tonas, bet inžinieriai gerokai padirbėjo prie pakabos, taigi šis begemotas kelią valgo lyg desertą. Nors brangesnis už savo pirmtaką, tikrai yra vienas iš tų automobilių, už kuriuos galima mokėti šiek tiek daugiau. „Metų elektromobiliu“ išrinktas „Hyundai Kona Electric“.
 
Jį buvome atidavę į priekabiausių elektrikų Lietuvoje rankas. Tad pateiksime tik Dainiaus, Lauryno bei Raimundo įspūdžius ir jums bus viskas aišku: „Baterijos talpos ir nuvažiuojamo atstumo palyginime pirmą vietą, be jokių šansų konkurentams, užima „Hyundai Kona“. Nors nesame šalyje, kur oras būna labai karštas, ar labai šaltas, neaušinamos elektromobilių baterijos Lietuvoje yra linkusios perkaisti, o nešildomos – šalti. „Hyundai Kona Electric“ baterija yra aušinama skysčiu.
 
„Kona Electric“ siūlo kažką panašaus į krosoverio dizainą ir sėdėseną, gerokai talpesnę bateriją ir, atitinkamai, didesnį nuvažiuojamą atstumą. „Kona Electric“, tikėtina, bus vertesnė po kelių metų dėl talpesnės baterijos, kuri neleis šiam modeliui beviltiškai nuvertėti. „Hyundai Kona“: pervadinome į „Hyundai Ikona“, nes kol kas elektrinių automobilių segmente, tai geriausias kainos ir kokybės santykis rinkoje. Labai įdomus sprendimas - pavarų perjungimas mygtukais. Taip, teisingai, jokių svirtelių - tik mygtukai. Gali kaip Karbauskis sėdėti ir vienu spustelėjimu pakeisti partijos/mašinos važiavimo kryptį ( D/R) . Labai keista, bet turime pripažinti, ganėtinai patogu. „Konos“ akseleracija puiki. 201 AG tikrai jaučiasi ir kietakojis vairuotojas ilgai su vienu padangų komplektu nevažinės.“ Mums patiko! „Prabangiausiu“ automobiliu išrinkome „Audi A8“.
 
Nors „premium“ segmentą sėkmingai atakuoja įvairaus plauko SUV, mes vis dar manome, kad prezidentams labiau tinka sedanai. Nedaug kas sau leidžia prabangą taip atverti savo piniginę, bet jei susigundysite, pamatysite ką gali geriausi pasaulio inžinieriai. Kaip ir tikėjomės, kelią „Audi“ ryja pasimėgaudama. Puiki pakaba ir nuostabi garso izoliacija tiesioje magistralėje leidžia jaustis lyg sklęstum kosmose. Tačiau iš vairuotojo niekas neatėmė vairavimo malonumo, kurį pajusite vingiuose. Tokio dydžio automobiliams senamiesčio kiemai paprastai kelia stresą, bet ypatinga kelių kamerų sistema leidžia save matyti iš bet kokio kampo ir įsisprausti į siauriausius vartus. Pagirti reikia ir už didžiausią pasikeitimą salone – „Audi A8“ pagaliau gavo 2 liečiamus ekranus. Galėsite net pasirinkti, kaip ekranai reaguos į jūsų prisilietimą: ar veiks nuo nuo lengvo prisilietimo ar reikės spustelėti smarkiau. Mums labiau patiko pastarasis, ypač gerai veikia važiuojant.
 
„Sportiškiausiu metų automobiliu“ tapo „Renault Megane R.S.“. Tai, turbūt, gražiausias „karštasis hečbekas“ kuris siūlomas rinkoje. „F-1“ stiliaus priekinio bamperio elementai, platintos ratų arkos, tikros, o ne dėl grožio priklijuotos aušinimo angos, galinis difuzorius ir masyvus išmetimo vamzdis – viskas dera ir išbaigta. Variklis, nors ir sumažintas, lyginant su senesniu R.S. modelių, nuo 2,0 iki 1,8 litro, labai linksmas ir ne mažiau galingas. Jau nuo žemų sūkių užtikrinamas didelis ir pastovus sukimo momentas. Mūsų bandytos ,,Cup” versijos pakaba buvo standesnė nei standartinės „Megane R.S.“ todėl mieste jautėme kiekvieną duobutę, bet trasoje jai nebuvo lygių – aiški, tiksli, neturinti praktiškai jokios inercijos ir puikiai gesinanti kėbulo svyravimus.
 
Galima pilnai išnaudoti visą variklio galią, tiksliai dozuoti kėbulo masės judėjimą reikiama kryptimi. Kita ,,R.S.” vyšnia ant torto – galinių vairuojamų ratų sistema (4 Control). Galiniai ratai labai juntamai pasisuka arba vairo pasukimo ar priešinga kryptimi (priklausomai nuo greičio ) ir tiesiog padeda akimirksniu įsukti į bet kokio aštrumo posūkį.
 
Pradžioje toks priekiu varomo automobilio pasukamumas net stebina ir reikalauja pripratimo. Kai jau pasitiki šia sistema ir žinai kaip ji veikia, gali daug didesniu greičiu įsukinėti į posūkius su nedidele korekcija vairu. Reziumuojant - labai geras ir teisingas sportiškas, bet kartu ir labai praktiškas automobilis, kuris turi potencialo išaugti į rimtą kovinį ginklą. Tereikia kiek linksmiau atsukti turbiną (turbūt bus padaryta “Trophy” ar dar rimtesnėje versijoje), išspręsti galinių vairuojamų ratų chaotišką reguliavimą ir pakeisti nepatogų vairą į teisingą ir paprastą – sportinį.
 
Kaip bebūtų, tai kiekvieno prašomo euro verta mašina, kuri kelis šimtus kartų dažniau Jus privers nusišypsoti nei tiek pat pinigų kainuojantis eilinis pilkas universalas ar miesto SUV. „Metų staigmenos“ vardo šįkart nusipelnė net trijų šaunių naujienų gamintojas „Suzuki“. Labai tikimės, kad jo mažyliai „Suzuki Swift Sport“, „Suzuki Ignis“ ir „Suzuki Jimny“ privers pirkėjus rimčiau pasižiūrėti į nepelnytai primirštą japoną. Nerasite sportiškesnio automobilio už tokią kainą, kokia pasidabinęs „Swift Sport“. Mieste su juo be atbulinės pavaros apsisuksite net ir siauroje gatvėje, o dėl 140 arklių, vos tonos svorio ir puikaus valdomumo iš Vilniaus į Kauną kaskart važiuosite ne autostrada bet legendiniais ralio ruožais Semeliškių apylinkėse. „Jimny“ - vienas iš nedaugelio tikrų rėminių visureigių įveiks klampiausias pelkes. Kartu jis toks stilingas, kad kai atvyksite į operą, jums paties raudoną kilimą. „Ignis“ gal ir neturės daug gerbėjų Lietuvoje, nes mes vis dar renkamės „didesnį už tą pačią kainą“.
 
Bet jei nutarsite, kad jums reikia mažo, gerai sukomplektuoto visais ratais varomo darbštuolio, jis turėtų būti vienas iš pirmųjų pasirinkimų. „Metų SUV“ nominacijoje geriausiu išrinktas „Volkswagen Touareg“. „Touareg“ pasikeitė neatpažįstamai ir tikrai turi kuo didžiuotis. Gerai sukomplektuotas jis lyg šiuolaikinės technikos stebuklas, bet visos tos technologijos nėra pigios, taigi būkite atsargūs. „Touareg“ pirkėjai visuomet buvo blaiviai mąstantys žmonės, taigi tikime, kad ir šį kartą neprašaus. Mes pastebime, kad naujausi modeliai vis didėja ir sunkėja, bet „VW“ čia yra gera išimtis. Taip, jis praplatėjo ir pailgėjo, bet yra žemesnis nei jo tėvas. Ir dar „sukūdo“ net 106 kg, nes pakaba ir kėbulas pagaminti beveik vien iš aliuminio, lengvesnė išmetimo sistema, sėdynės, kondicionierius, elektronika ir t.t. Kai kurios salono apdailos medžiagos gal ir galėtų būti geresnės, bet jei sutaupyta suma buvo panaudota neįtikėtiniems displėjams sukurti – tebūnie.
 
Jei pirmoji „Touareg“ karta pasižymėjo monstrišku V10 TDI varikliu ir nebuvo maloniausiai vairuojamas automobilis, tai dabartinis taikosi gauti dešimtukus už viską. SUV mums asocijuojasi su visureigiais, tačiau naujojo „Touareg“ tikrai neginsite į pelkę. Tokie automobiliai jau senai yra statuso simbolis ir nors anksčiau prabangesnius vardus turintys konkurentai dažnai nepelnytai patraukdavo daugiau dėmesio, šis kartas nemelavo – „VW“ sukurė aukščiausios kokybės deimantą už mažesnę kainą todėl skelbiame „Touareg“ „Top Gear Lietuva“ Metų automobiliu“!
 
Jį galite rinktis racionaliai skaičiuodami ar užburti dailių linijų. Jis pavergs tikro vairavimo profesionalo širdį ir suteiks visišką komfortą jo keleiviams. „Volkswagen“ pagaliau pavyko sukurti ne nuobodžią vidutinybę, bet paperkantį grožiu, fantastiškai važiuojantį ir vairuotoją džiuginantį automobilį, su kuriuo kiekviena kelionė bus įsimintina. Sehr Gut!
  

Žymos: Automobiliai, automobiliai , masina, top gear

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Plaukioja du rykliai jūroje, pamato burlentininką. Vienas sako kitam:

– Matai, kokie laikai atėjo! Maistas ant lėkštutės plaukioja. Ir dar su servetėle!