Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-01-13

Tragiškos sausio 13-osios nakties įvykius prisiminus

  
Tragiškos sausio 13-osios nakties įvykius prisiminus
© Wikipedia nuotr.
Nuo tragiškų įvykių praėjo jau 27 metai.
Šių įvykių metu žuvo 14 ir sužeista keli šimtai žmonių

Lietuviai visame pasaulyje mini tragiškos sausios 13-osios nakties įvykių metines – prieš 27 metus Vilniuje į taikius gyventojus ginklus nukreipė kariškiai, tačiau tai nesumažino tautos laisvę ginančių žmonių ryžto.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo nepraėjus metams, Sovietų Sąjunga pabandė susigrąžinti jauną valstybę į savo teritoriją ir panaudojo šiam tikslui ginkluotąsias pajėgas.
Perversmą bandyta įvykdyti 1991-ųjų sausį, tačiau tuomet į gatves išėjo ir strategiškai svarbius objektus ėmė ginti taikūs gyventojai – minios tiesiog apsupo juos taip užkirsdamos kelią perversmininkams.
 
Vėliau Lietuvos sostinės gatvėse pasirodė ginkluoti sovietų kariškiai bei karinė technika, tačiau ir tuomet žmonės nesitraukė. Sausio 13-osios naktį įtampa pasiekė apogėjų, pasipylė kariškių smurtas, kai kurie objektai buvo užgrobti jėga.
 
Šių įvykių metu žuvo 14 ir sužeista keli šimtai žmonių.
 
Ciniškas susidorojimas su taikiais gyventojais atkreipė į įvykius viso pasaulio dėmesį, todėl sovietai buvo priversti atsitraukti.
 
Praėjus 27 metams po sausio 13-osios įvykiai vis dar gyvi galybės lietuvių širdyje – daugelis yra gyvieji tragedijos liudininkai, mat minios į gatves ginti laisvės 1991-ųjų sausį išėjo ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.
 
  

Žymos: Sovietų Sąjunga, Lietuvos nepriklausomybė, 1991-ųjų sausio 13-oji, sausio 13

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasaulyje viskas reliatyvu. Pavyzdžiui, tie 100 litų, apie kuriuos nieko neįtaria žmona, man yra daug brangesnis už tuos 1000, apie kuriuos ji žino.
*****