Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-01-13

Tragiškos sausio 13-osios nakties įvykius prisiminus

  
Tragiškos sausio 13-osios nakties įvykius prisiminus
© Wikipedia nuotr.
Nuo tragiškų įvykių praėjo jau 27 metai.
Šių įvykių metu žuvo 14 ir sužeista keli šimtai žmonių

Lietuviai visame pasaulyje mini tragiškos sausios 13-osios nakties įvykių metines – prieš 27 metus Vilniuje į taikius gyventojus ginklus nukreipė kariškiai, tačiau tai nesumažino tautos laisvę ginančių žmonių ryžto.

Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo nepraėjus metams, Sovietų Sąjunga pabandė susigrąžinti jauną valstybę į savo teritoriją ir panaudojo šiam tikslui ginkluotąsias pajėgas.
Perversmą bandyta įvykdyti 1991-ųjų sausį, tačiau tuomet į gatves išėjo ir strategiškai svarbius objektus ėmė ginti taikūs gyventojai – minios tiesiog apsupo juos taip užkirsdamos kelią perversmininkams.
 
Vėliau Lietuvos sostinės gatvėse pasirodė ginkluoti sovietų kariškiai bei karinė technika, tačiau ir tuomet žmonės nesitraukė. Sausio 13-osios naktį įtampa pasiekė apogėjų, pasipylė kariškių smurtas, kai kurie objektai buvo užgrobti jėga.
 
Šių įvykių metu žuvo 14 ir sužeista keli šimtai žmonių.
 
Ciniškas susidorojimas su taikiais gyventojais atkreipė į įvykius viso pasaulio dėmesį, todėl sovietai buvo priversti atsitraukti.
Praėjus 27 metams po sausio 13-osios įvykiai vis dar gyvi galybės lietuvių širdyje – daugelis yra gyvieji tragedijos liudininkai, mat minios į gatves ginti laisvės 1991-ųjų sausį išėjo ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.
 
  

Žymos: Sovietų Sąjunga, Lietuvos nepriklausomybė, 1991-ųjų sausio 13-oji, sausio 13

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona priekaištauja vyrui:
– Mes juk niekur nevaikštome kartu…
– Gerai, rytoj, kai nešiu šiukšles, galėsi eiti ir tu!