Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-11-23

Trumpam į tėvynę grįžęs vyras pateko į sukčių pinkles

  
Trumpam į tėvynę grįžęs vyras pateko į sukčių pinkles
© pixabay.com

Portalo Tiesa.com redakcija gavo skaitytojo, ieškančio teisybės, laišką. Vyras tikina, kad trumpam grįžęs į Lietuvą pateko į sukčių spąstus – norėjo išsinuomoti automobilį, tačiau buvo apgautas ir prarado didelę pinigų sumą.

„Prieš skrendant į Lietuvą radau skelbimą, kuriame buvo rašoma apie nuomojamą automobilį. Nieko nelaukęs, susitariau dėl Audi A6. Rezervuojant reikėjo pervesti 100€, tad taip ir padariau. Atvykus į oro uostą ir paskambinus duotu numeriu susitikau tos filmos darbuotoją. Vietoje Audi firmos automobilio, man pristatė Passat. Pasiteiravus,kodėl buvo pristatytas ne tas automobilis, man buvo atsakyta, kad nespėjo grąžinti jo kitas klientas. Manau, kad turėjo man apie tai pranešti, tačiau niekas nesivargino. Vėliau paaiškėjo, kad tos Audi įmonė net neturi. Na, žinoma 23 valanda vakaro, kito pasirinkimo nebuvo, teko sutikti su jų pasiūlymu.
Kartu su žmogumi, pristačiusiu automobilį, apžiūrėjome transporto priemonę, ar nėra jokių pažeidimų ir įbrėžimų. Žinoma, tokiu metu, nieko nesimatė net ir šviečiant telefono blykste. Įmonės atstovas sužymėjo kelis įbrėžimus, kuriuos jam parodžiau, ir tada sumokėjau 370 €, pasirašiau dokumentus ir nesukant galvos išvažiavau. Kitą rytą tik atsikėlęs išskubėjau apžiūrėti automobilio – nebuvo detalės, kuri neturėtų pažeidimų. Visa mašina buvo apibraižyta, salonas pradegintas cigarete. Žinoma, nieko nedelsęs, visa tai nufotografavau. Po penkių dienų turėjau automobilį grąžinti į Vilniaus oro uostą, į kurį prisiskambinti pavyko ne iš pirmo karto. Žmogus, kuris pristatė automobilį, šįkart pareiškė, kad nespės atvykti į Vilnių, nes turi problemų su kitu klientu. Kiek dabar žinau, tai jie visiems tą patį sako – ir dėl netikėtai pakeisto automobilio, ir dėl jo grąžinimo. Vyras paprašė automobilį palikti mokamoje aikštelėje, nes jie jį gali užrakinti per palydovą.
 
Paklausus, kaip tuomet bus su depozitu, man buvo atsakyta, kad jį atgausiu per dešimt darbo dienų. Visgi praėjus tam laikui, parašiau jiems elektroninį laišką. Atsakymo teko laukti net keletą dienų ir netikėtai man parašė įmonės UAB „Davas“ atstovas, kuris man atsiuntė sąskaitą su 930 € bauda... Sąskaitoje buvo nurodyta, kokie pažeidimai automobiliui yra padaryti: išorės apibraižymai, greičio viršijimas ir rūkymas salone. Nei nuotraukų, nei kitokių įrodymų nebuvo pateikta. Pasiteiravus, kas čia per cirkai, sulaukiau atsakymo, kad per 3 dienas nepervedus jiems šių pinigų, jie mane paduos antstoliams. Į mano prašymus pateikti įrodymus niekas nereagavo. Tik po kurio laiko, pradėjus domėtis įmonės veikla, išsiaiškinau, kad yra daugiau nuo UAB „Davas“ nukentėjusių asmenų.
 
Paaiškėjo, kad minėta firma yra užsienio piliečio, kuris galbūt ir nežino, kas jo vardu daroma. Be viso to, jie yra atidarę net kelias firmas, UAB „DAVAS“, ANEX.LT, Autokaunasnuoma.lt ir keletą kitų... Pabendravus su kitais nukentėjusiais, išsiaiškinome ir kelis vardus tų žmonių, kurie taip apgaudinėja emigrantus. Visos išgirstos istorijos yra beveik identiškos - rezervuoji vieną automobilį, o gauni kitą. Kai ateina laikas grąžinti depozitą, tada visi gauna sąskaitas su vienodais pažeidimais. Ir aišku, jokių įrodymų apie padarytą žalą nepateikiama. Suprantu, kad pinigų gal ir neatgausime, bet bent jau kitus pavyks apsaugoti“, – skaudžia patirtimi dalijosi skaitytojas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmonos SMS vyrui: „Išėjau, kur pasiuntei. Elgiuosi, kaip išvadinai. Ir kodėl anksčiau tavęs nepaklausiau?!“