Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-26

Turi turėti teisę išsaugoti pilietybę

  
Turi turėti teisę išsaugoti pilietybę

Seimui ruošiantis svarstyti prezidentės veto dėl dvigubos pilietybės išplėtimo, premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį teigė, kad visi emigrantai turi turėti teisę išsaugoti Lietuvos pilietybę.

"Visą laiką laikiausi nuoseklios pozicijos, kad visi išeiviai turi turėti teisę išsaugoti dvigubą pilietybę", - Žinių radijui sakė A.Kubilius.
Jo nuomone, pirmiausia reikia atsakyti į klausimą, "ar esame už tai, kad išsaugotume pilietybę", ir tik po to klausti, ar tai padaryti leidžia Lietuvos Konstitucija.
Premjeras mano, jog Seimas pasirinko teisingą taktiką, kai priėmė įstatymą ir tuo pat metu parengė kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT).
"Seimas, manau, taip, kaip buvo pasirinkęs pačią problemos sprendimo taktiką - priimti įstatymą kaip politinę nuostatą ir po to kreiptis į KT ir aiškintis su KT, ar tikrai dar vienos grupės, tai yra trečiosios emigracijos bangos įtraukimas į tas grupes, kurioms suteikiama dvigubos pilietybės teisė, ar tikrai pažeistų Konstituciją, ar ne. Tai būtų pats racionaliausias kelias", - tvirtino premjeras.
 
Seimas ketvirtadienį svarstys prezidentės Dalios Grybauskaitės grąžintą dvigubos pilietybės ribas išplečiantį Pilietybės įstatymą.
Prezidentė įstatymą grąžino dėl galimos prieštaros Konstitucijai, siūlydama atsisakyti nuostatos dėl dvigubos pilietybės emigrantams, įgijusiesiems Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybės pilietybę.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Po penkiasdešimties gyvenimas tik prasideda“, – pagalvojo jis ir įsipylė 50 g.