Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BNS ir Tiesa.om inf.   |   2017-07-05

Tyrimą dėl užmušto 4-erių Matuko baigęs prokuroras: viduje liko tuštuma

  
Tyrimą dėl užmušto 4-erių Matuko baigęs prokuroras: viduje liko tuštuma Prokurorai motinai ir jos sugyventiniui prašys griežčiausios bausmės.

Kauno teisėsauga baigė tirti sausio pabaigoje Kėdainiuose mirtinai sumušto ketverių metų Mato nužudymo bylą. Nusikaltimu kaltinama motina ir jos sugyventinis. Prokurorai teigia, kad nusikaltimo metu jie buvo apsvaigę ir didelės atgailos apklausų metu nerodė.

„Baigėme ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinamieji įtariami tyčiniu nužudymu. Ta byla visiems žinoma kaip mažamečio Mato nužudymo byla, – trečiadienį žurnalistams sakė Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius. – Džiaugsmo baugus šią bylą nėra, viduje tuščia, nes žiūrint į šitą bylą tiek prokurorams, tiek pareigūnams buvo emociškai sunku atlikti tyrimą šioje byloje“.
Vaiko motinai Monikai Kaziukaitytei inkriminuojamas tyčinis itin žiaurus savo bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymas. M.Kaziukaitytė taip pat bus teisiama už piktnaudžiavimą motinos valdžia. Įstatymas už kvalifikuotą nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Jos sugyventinis Gediminas Kontenis bus teisiamas dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo. Jam inkriminuojami ir trys epizodai dėl nežymaus mažamečio sveikatos sutrikdymo. „Pagal surinktus duomenis, mes galime teigti, kad jie abu mušė vaiką ir jų abiejų veiksmai sukėlė vaiko mirtį“, – sakė prokuroras.
 
Prokurorui rašant kaltinamąjį aktą nekilo problemų bendraujant su kaltinamaisiais, jie apklausti po keletą kartų. „G.Kontenis visų apklausų metu jautėsi gana gerai, spėju, kad galbūt mažai suvokė, kokie padariniai yra. O biologinė motina buvo ganėtinai pasyvi. Prokuroras informavo, kad ji iš esmės nesinaudojo savo procesinėmis teisėmis“, – sakė D.Valkavičius.
 
Prokuroras svarstė, jog kaltinamieji ne iki galo supranta, kokio sunkumo nusikaltimą padarė. „Žiūrint į visą bylą, man pagrindinis klausimas iškyla apie jų emocinį intelektą, dėl to kad spėju, jog jie vargu ar supranta savo veiksmų pasekmes“, – sakė Kauno prokuratūros vadovas.
 
M.Kaziukaitytė anksčiau nebuvo teista, tačiau bausta administracine tvarka. Tuo metu G.Kontenis teistas ne vieną kartą, o vaiką, įtariama, nužudė laikotarpiu, kai laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas. Įtariama, kad pora smurtavo nuo 2016 metų rugsėjo mėnesio iki pat vaiko mirties sausio pabaigoje. Turima duomenų, kad vaikas buvo mušamas tris dienas.
 
Smurtą prieš mažametį sugyventiniai aiškino auklėjimu: jie neigė smurtavę ir tikino tokiomis priemonėmis vaiką baudę už netinkamą elgesį, jeigu jis neklausydavo, numesdavo daiktus. Mama vaiką stumdė, mušė, įžeidžiančiai vadino.
 
Ekspertai nustatė, kad vaikui buvo suduota ne mažiau 135 smūgiai, mirtini smūgiai suduoti į galvą. Pareigūnai turi duomenų, kad mirtinus smūgius į galvą sudavė ir M.Kaziukaitytė, nors ji tikina tik galėjusi pastumti sūnų.
Žiauriai sumuštas keturmetis itin sunkios būklės sausio 25-osios vakarą į ligoninę atgabentas iš namų Kėdainiuose. Sausio 27-osios rytą vaikas mirė.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano geriausias draugas Petras trečiadienį nuviliojo mano žmoną.

– Nuo kada Petras yra geriausias tavo draugas?

– Nuo trečiadienio.