Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-02-11

Ukrainos medikas gydomas Lietuvoje

  
Ukrainos medikas gydomas Lietuvoje Ukrainoje neramumai kol kas nesibaigė. Sužeistieji gydomi ir Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvoje gydomi keturi ukrainiečiai, kurie nukentėjo per protestuotojų susirėmimus su specialiosios paskirties „Berkut“ padaliniais. Iš Lvovo į Kijevą atvykęs 28-erių Jevgenij Kuzyk pats medikas. Jis buvo sužeistas tuo metu, kai gydė nukentėjusius Euromaidano dalyvius.

 „Budintis chirurgas“ – tokios buvo ukrainiečio pareigos. Jaunas medikas teikdavo pirmąją pagalbą nukentėjusiems susirėmimuose su milicija.Lietuvos žiniasklaidai jis pasakojo, kad protestuose dalyvavo nuo pat jų pradžios, praėjusių metų lapkričio.
J. Kuzyk taip pat teigė, kad dažnai savo kovos draugams tekdavo traukti sprogmenų skeveldras, kurios užstrigdavo įvairiose kūno vietose, kai kuriems jų – kulkas. Daugeliui ne po vieną kartą tekdavo siūti atviras žaizdas.
 
Pats „budintis chirurgas“ buvo sužeistas šių metų sausio 20-osios naktį. J. Kuzyk ir jo kolegos tąnakt gavo pranešimą, kad Gruševskio gatvėje įvyko nauji protestuotojų ir „Berkut“ susirėmimai, yra nukentėjusiųjų. Jis nuvyko teikti pirmosios pagalbos, tačiau dėl ašarinių dujų to vietoje buvo padaryti neįmanoma. Tad medikas grįžinėjo atgal į Profsąjungų rūmus, kur buvo protestuotojų štabas ir vietinė ligoninė.
 
Pakeliui vyras sustojo padaryti kelių nuotraukų ir netrukus pajuto skausmą. Vyras tvirtino, kad guminė snaiperio kulka jam pataikė į nosį. Taip jis pats atsidūrė kolegų rankose. J. Kuzyk teigimu, iš karto buvo aišku, kad valstybinėje Kijevo ligoninėje jis gydytis negalės, tad nusprendė vykti į Lvovą. Nes be kaulų lūžių, dar išsivystė potrauminis sinusitas. Tada ir buvo priimtas pasiūlymas gydymą tęsti Lietuvoje ir pasakoti apie įvykius Ukrainoje. Jis sakė, kad pasitiki mūsų šalies medikais ir piktinosi, kad „Berkut“ negalioja jokios žmogiškumo taisyklės: „Juk į medikus niekur nešaudo“, - kalbėjo ukrainietis.
 
  

Žymos: Ukraina, Protestas, Medicina,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš taip noriu ėsti!
– Onyte, mergaitės ne ėda, o valgo.
– Valgyti aš norėjau prieš aštuonias valandas, o dabar noriu ėsti.