Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-03-31

Už lietuvius daugiau geria tik danai

  
Už lietuvius daugiau geria tik danai
© Pixabay.com
Žmonės atvirai papasakoje, kokiose situacijose jiems „padeda“ alkoholis.
Duomenys gauti atlikus reprezentatyvias apklausas, kurios vyko 19 Europos šalių.

Kad Lietuvos gyventojai įnikę į alkoholį nuolat kartoja valdančioji dauguma Seime. Politikai rezga vis daugiau apribojimų alholio įsigijimu. Tikisimasi, kad taip sumažės ir vartojimas. Remiantis šią savaitę paskelbtais duomenimis, beveik 66 proc. šalies gyventojų nors kartą per metus rizikingai girtavo.

Lyginant su kitomis Europos šalimis, pagal šį rodiklį blogesnė situacija tik Danijoje.
Rizikingas alkoholio vartojimas tyrime apibūdinamas kaip toks jo suvartojimas, kai vienos progos metu vyrai išgeria 60 gramų, o moterys – 40 gramų gryno alkoholio.
 
Lietuvoje per pastaruosius metus nurodė taip gėrę 65,8 proc. respondentų. Bent kartą per mėnesį taip gėrė 28,2 proc. apklaustųjų Lietuvoje.
 
Duomenys gauti atlikus reprezentatyvias apklausas, kurios vyko 19 Europos šalių. Lietuvoje tyrimas buvo atliktas 2015-aisiais metais.
 
Lietuvoje apklausta per 1,5 tūkst. asmenų nuo 18–64 metų, bendras respondentų Europoje skaičius viršijo 32 tūkstančius. Lietuvai tyrime atstovavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD).
„Respondentų, nurodžiusių, kad rizikingai (gausiai) vartojo alkoholį per pastaruosius 12 mėnesių, skaičius svyruoja nuo daugiau kaip 60 proc. nuo apklaustųjų europiečių Šiaurės Europos šalyse iki maždaug 10 proc. Italijoje ir Portugalijoje“, – pranešė departamentas.
 
Respondentų, be kita ko, klausta motyvų, kurie skatina juos vartoti alkoholį. Lietuvoje santykinai daugiausiai Europoje respondentų atsakė, kad geria siekdami tiesiog prisigerti. Dėl šios priežasties Lietuvoje dažniausiai geria per 6 proc. apklaustųjų, vidutiniškai taip teigė per 2,5 proc. respondentų. Dalis žmonių sakė, kad gėrimas jiems padeda, kai jaučiasi prislėgti (atitinkamai 10,5 proc. ir per 3 proc.) ar kai siekia užsimiršti (beveik 14 proc. ir apie 3 proc.).
 
 
  

Žymos: Alkoholis, Danija, Lietuviai, danai, alkoholis suvartojimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skamba buto durų skambutis. Duris atidaro Petro žmona. Nepažįstama moteriškė lemena:
– Renku aukas girtuoklių prieglaudai...
– Luktelėkite, – atsako buto šeimininkė, – tuoj vieną atitempsiu!
Ir atitempia girtą Petrą.