Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

URM info.   |   2011-04-11

Užsienio reikalų viceministrė svečiuojasi Pietų Amerikoje

  
Užsienio reikalų viceministrė svečiuojasi Pietų Amerikoje
© URM nuotr.
Viceministrė A.Skaisgirytė Liauškienė.

Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė balandžio 11-15 dienomis lankysis Brazilijoje ir Argentinoje, kur dalyvaus dvišalėse politinėse konsultacijose, susitiks su vietos verslininkais, lietuvių bendruomenės atstovais, dalyvaus kultūriniuose renginiuose.

 Stiprinti bendradarbiavimą su svarbiausiais Lietuvos politiniais ir prekybiniais partneriais žemyne Brazilija ir Argentina skatina auganti ekonominė ir politinė Pietų Amerikos svarba pasaulyje. Be to, šiemet minimus diplomatinių santykių su Brazilija ir Argentina atkūrimo dvidešimtmečius norima panaudoti dvišalių santykių plėtrai.
Brazilijoje viceministrė dalyvaus konsultacijose su šios šalies Užsienio reikalų ministerijos Pirmojo politikos padalinio vadove Vera Barrouin Machado. Buenos Airėse A.Skaisgirytė Liauškienė susitiks su Argentinos užsienio reikalų viceministru Alberto Pedro D‘Alotto ir kitais pareigūnais.
 
Balandžio 12 dieną San Paule bus atidaryti Lietuvos ir Brazilijos prekybos rūmai, kurie turėtų padėti Lietuvos ir Brazilijos verslininkams stiprinti prekybinius ryšius, stiprinti Lietuvos eksportą ir jį diversifikuoti.
 
Argentinoje balandžio 14 dieną viceministrė atidarys regioninį Lietuvos garbės konsulų suvažiavimą. Jame bus aptarti svarbiausi politiniai, ekonominiai, kultūriniai klausimai, konsulinis atstovavimas Lietuvai ir Lietuvos piliečiams bei efektyvi pagalba Lietuvos verslui. Šiuo metu Pietų Amerikoje šaliai atstovauja dvylika Lietuvos garbės konsulų.
 
Daug dėmesio vizito metu bus skirta Pietų Amerikos lietuviams. Numatomi susitikimai su lietuvių bendruomenės atstovais San Paule ir Buenos Airėse. Tarpukariu į Braziliją ir Argentiną išvyko daug lietuvių. Dabar šiose valstybėse yra apie 400 tūkst. lietuvių kilmės asmenų.
 
A.Skaisgirytė Liauškienė taip pat susitiks su Argentinos žydų bendruomene, kurioje yra daug išeivių iš Lietuvos. Planuojami susitikimai su aukščiausiais žydų bendruomenės atstovais, bus atidaryta paroda „Lietuvos sinagogos“.
 
Siekiant pabrėžti Lietuvos ir Argentinos grafikos meno meistrų bendradarbiavimą, balandžio 14 dieną Argentinos Kongreso rūmuose viceministrė atidarys Lietuvos grafikų darbų parodą.
Lietuva ir Brazilija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų lapkričio 5 dieną. Diplomatiniai santykiai su Argentina atkurti 1991 metų rugsėjo 25 dieną.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas atvykęs į Rusiją klausia ruso:
– Girdėjau, kad jūsų šalyje problemos su alkoholiu?
– Problemos su alkoholiu?! Nemanau. Be alkoholio – tai jau problemos...