Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Goda Ambrazas   |   2010-07-20

V. P. Andriukaitis: dėl prasto spektaklio kaltinamas teatro rūbininkas

  
V. P. Andriukaitis: dėl prasto spektaklio kaltinamas teatro rūbininkas

Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis abejojo Prezidentės rezultatais, kuriuos ji pateikė metinėje veiklos ataskaitoje.

Metus šaliai atstovaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė apžvelgė savo darbo rezultatus ir teigė sulaukusi permainų. „Atrodo, kad šalies vadovė permainas sieja su jos išrinkimu į Prezidento postą, o ne su Andriaus Kubiliaus Vyriausybės permainų koalicija. Ar tikrai 365 permainų dienos atnešė tai, ką galėtume vadinti teisingesnės, saugesnės ir skaidresnės valstybės kūrimo kryptimis?“ – klausė V. P. Andriukaitis. 
Parlamentaras stebisi šalies vadovės teiginiu, kad Lietuvoje geresnis gyvenimas prasidėjo nuo mažesnių vartojimo kainų. 
 
„Jei paklaustume šalies vartotojų, stebinčių kainų pokyčius, ar vaistai bei dujos pigesni, kiek dabar kainuoja maisto produktai, kitaip sakant, ar vartojimo kainos mažesnės, vargu ar jie pritartų minčiai, kad kainos sumažėjo“, – abejoja jis.
 
Pasak Seimo nario, žmonės aiškiai mato, kad vartojimo kainų pokyčiai jų nedžiugina, o atlyginimų ir pensijų dydžiai juos tiesiog skaudina. 
 
Kaip itin didelę šalies problemą Prezidentė įvardijo korupciją ir teisėsaugos neveiklumą. Šalies vadovė paminėjo, kad nesitikėjo „tokios kriminalizacijos ir tokios korupcijos bangos, su kokia teko susidurti“.  
„Tokią kriminogeninę situaciją Prezidentė pavadino nemaloniais atradimais. Tad galima daryti prielaidą, kad iki A. Kubiliaus Vyriausybės korupcijos mastai nebuvo tokie dideli – juk pati šalies vadovė yra dirbusi Finansų ministerijoje, tik prie tuometinės Algirdo Mykolo Brazausko vyriausybės. Galbūt tokiam korupcijos ir finansinių nusikaltimų mastui įtaką padarė konservatorių vyriausybės priimti sprendimai ir vėliau suklestėjusi šešėlinė ekonomika“, – svarsto V. P. Andriukaitis. 
 
Pasak parlamentaro, per metus jau buvo galima imtis konkrečių veiksmų, kad finansinių nusikaltimų šalyje imtų mažėti. 
 
„Gal jau buvo galima turėti ant stalo tam tikrą bylų paketą, kad tarnybos išaiškintų, kas, kaip ir kur. Negi korupcija ir apskritai kriminalizacijos banga gali būti pamatuota tik emocijomis, o ne konkrečia statistika, konkrečiomis atskirų atsakingų institucijų ataskaitomis bei atsakomybe?“ – retoriškai klausia Seimo narys. 
 
Prezidentė teigė nusivylusi Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo veikla, nors nei A. Kubilius, kaip Ministras Pirmininkas, nei finansų ministrė Ingrida Šimonytė priekaištų VMI  vadovui neišreiškė. 
 
„Ar dabar jau bus dedamos pastangos atstatydinti VMI vadovą? Šią situaciją galima palyginti su prastu spektakliu. Negi dėl blogo spektaklio kaltintume rūbininką ir jį atleistume? Juk kaltas arba režisierius, arba teatro meno vadovas. O šiuo atveju dėl blogo spektaklio bus kaltas rūbininkas. Juk ne VMI vadovas atsakingas už tai, kad didelė dalis Lietuvos mokesčių mokėtojų pasitraukė į šešėlį. Tiesiogiai už tai atsakingas Ministras Pirmininkas A. Kubilius ir jo vyriausybės sugalvotas naktinis mokesčių perversmas. Keista, kad šalies Prezidentė pasitiki A. Kubiliumi, nors juo nebepasitiki visuomenė“, – spaudos konferencijoje stebėjosi V. P. Andriukaitis. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbuotojai skambina direktoriui:
– Gerbiamas direktoriau, visų darbuotojų vardu norime pasveikinti jus Kovo 8-osios proga!
– Bet aš juk ne moteris?!
– Mes žinome, kad ne moteris, bet kalė kaip reta!