Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-04-08

V. Romanovas likimas: medikų ar teisėsaugos rankose?

  
V. Romanovas likimas: medikų ar teisėsaugos rankose? V. Romanovas slapstytis nuo Lietuvos teisėsaugos pradėjo praėjusių metų pavasarį.

Lietuvoje ieškomas verslininkasVladimiras Romanovas pakliuvo į Rusijos teisėsaugos rankas. Tiesa, tik trumpam. Pareigūnai apie buvusio bankininko sulaikymą spėjo pranešti kolegoms Lietuvoje, tačiau praėjus vos kelioms valandoms, kaip pranešė portalas delfi.lt, buvęs Ūkio banko pagrindinis akcininkas jau buvo laisvėje.

Lietuvos politikai, tarp jų ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, teigė, kad jeigu faktas apie V. Romanovo sulaikymą ir jo paleidimą būtų patvirtintas pagal visas procedūras, tai greičiausiai bylotų apie tai, jog Rusijai nesvarbūs jokie tarptautiniai įsipareigojimai. Mat pagal teisės aktus, apie Lietuvoje ieškomą verslininką turėjo būti pranešta nedelsiant, kaip ir apie jo paleidimą.
Spėjama, kad V. Romanovas buvo paleistas aukštų ir įtakingų politikų valia.
 
V. Romanovo advokatas Adomas Liutvinskas, praėjus parai po bankininko paleidimo į laisvę, pranešė, kad jo ginamojo sveikatos būklė sunki ir jis yra medikų rankose.
 
Tuo tarpu Lietuvos Generalinė prokuratūra prašo Rusijos suimti V. Romanovą ir išduoti jį Lietuvai. Tačiau kol kas šiuo klausimu konkrečių veiksmų kaimyninėje valstybėje nėra imtasi.
 
„Tiesa“ primena, kad bankininkas iš Lietuvos išvyko pernai gegužę. Iš pradžių buvo teigiama, kad 66-erių V. Romanovas ten lankosi verslo reikalais, tačiau vėliau buvo pranešta, kad buvusį bankininką užklupo sveikatos problemos ir jis nusprendė gydytis Maskvoje.
V. Romanovo tarptautinė paieška paskelbta praėjusių metų 2013-ųjų rugpjūtį. Jį norima apklausti byloje dėl Ūkio banko žlugimo ir dėl galimo 50 mln. litų turto išvaistymo.
 
2013 metų vasarį Lietuvos generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Ūkio banko turto švaistymo dideliu mastu. Už tokį nusikaltimą Lietuvos įstatymuose numatoma laisvės atėmimo iki 7 metų laikotarpiui bausmė, skelbė portalas delfi.lt.
 
Taip vadinamą „gerąją“ Ūkio bako dalį perėmė Šiaulių bankas. Jis vykdo kai kurios buvusio banko įsipareigojimus ir funkcijas.
 
 
 
  

Žymos: Finansai, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sekmadienio popietė. Turtingo Anglijos lordo dvaras. Seras sėdi fotelyje, skaito laikraštį. Įeina tarnas.
– Sere, gal būtų galima įsipilti stiklinę vandens iš grafino?
Lordas, nepakeldamas akių nuo laikraščio:
– Žinoma, Džonai, prašom.
Tarnas įsipila ir išeina su stikline. Po kiek laiko grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Žinoma, gali įsipilti.
Tarnas vėl įsipila ir išeina. Po kiek laiko vėl grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Prašau. Tik, Džonai, kam tau tiek vandens?
– Gaisras, sere.