Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-03-24

Vaikų gyvybes gelbėjančiam skiepui pinigų nėra

  
Vaikų gyvybes gelbėjančiam skiepui pinigų nėra
© Wikimedia.org
Šiemet medikai nesugebėjo iš meningoko gniaužtų išvaduoti keturių vaikų. (Asoc. nuotr.)
Kol kas Sveikatos apsaugos ministerija negali pasakyti, kada šie skiepai bus įtraukti į privalomų, taigi ir kompensuojamų, skiepų sąrašą.

Vaikų gyvybes šienaujantis meningokokas nejuokais išgąsdino tėvus. Po eilinio ligos protrūkio, kai nuo žaibinės infekcijos formos šiais metais mirė keturi vaikai, suskubta skiepyti mažamečius. Medikai tokio antplūdžio nesitikėjo – vakcinos greit baigėsi, o nauja siunta Lietuvą pasieks tik po kelių mėnesių.

Teigiama, jog šiuo metu norinčių paskiepyti savo vaikus yra tūkstančiai. Tiesa, skiepai prieinami ne tik todėl, kad Lietuvoje baigėsi vakcina, bet ir todėl, kad skiepai nėra kompensuojami, o viena jų dozė įkandama toli gražu ne kiekvienam.
Vienas skiepas kainuoja daugiau ne 100 eurų. Skiepijant vaiką nuo pusės metų iki metų reikia trijų dozių, o skiepijant nuo 2 iki 10 metų – dviejų dozių.
 
Kol kas Sveikatos apsaugos ministerija negali pasakyti, kada šie skiepai bus įtraukti į privalomų, taigi ir kompensuojamų, skiepų sąrašą. Šiuo metu privalomų skiepų biudžetas siekia 8 mln. eurų, o vien meningoko skiepai šią sumą viršytų keliais šimtais tūkstančių.
 
 
  

Žymos: Skiepai, Meningokokas, vaikų mirtingumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas varto receptų knygą. Susiraukia ir sako mamai:
– Bloga knyga...
– Kodėl?
– Nes visi receptai prasideda žodžiais „Paimkite švarų indą...“