Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-12

Vaikus skiepys per prievartą

  
Vaikus skiepys per prievartą
© public-domain-image.com
Valdininkai siekia įteisinti tris privalomus skiepus: nuo poliomielito, tymų ir raudoniukės.
Neskiepyti bus leidžiama tik alergiškų vaikų ar esant kitoms ligoms, kurias nustatys gydytojai.

Sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi kovai su vaikų neskiepijančiais tėvais. Šiuo metu ruošiamame įstatymo papildyme bus numatytos baudos ir kitos sankcijos neskiepytų vaikų tėvams ar jų globėjams. O kol politikai galanda peilius, ligoninėse trūksta vienos svarbiausių vakcinų. Tad ką tik gimusių kūdikių nuo tuberkuliozės paskiepyti negali net ir prieš skiepus nenusiteikę tėvai.

Kaip pranešė portalas delfi.lt, šiuo metu Lietuvoje trūksta tuberkuliozės vakcinos. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė viešėdama Lietuvos televizijos laidoje „Savaitė“ tikino, kad gimdymo namai šios vakcinos turi užtektinai, tačiau į žiniasklaidą kreipėsi mama, kurios kūdikis liko nepaskiepytas dėl vakcinos trūkumo.
Moteris tikino, kad per kelias savaites jai nepavyko gauti vakcinos nei privačiose, nei valstybinėse gydymo įstaigose.
 
Ministrė tikino, kad artimiausiu metu Lietuvą pasieks vakcina iš Bulgarijos, kuri yra daniškos vakcinos, kuri buvo naudojama iki šiol, atitikmuo.
 
O kol skiepų šalininkai laukia vakcinos, kiti baiminasi, jog bus priversti skiepyti savo atžalas per prievartą. Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai norėtų, kad Lietuvoje privalomi būtų trys skiepai: poliomielito, tymų ir raudoniukės. Neskiepyti bus leidžiama tik alergiškų vaikų ar esant kitoms ligoms, kurias nustatys gydytojai.
 
Jeigu tėvai neskiepys vaikų nuo minėtų užkrečiamų ir pavojingų ligų, jiems teks susimokėti 115 eurų baudą. Tačiau tai nebus vienintelė bausmė. Visi vaikai, pradėdami lankyti darželį, į ugdymo įstaigą turės pristatyti pažymą, liudijančią apie skiepus. Neskiepyti vaikai į darželius priimami nebus.
 
Ankstesnis Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis buvo išleidęs įsaką, kuriame nebuvo apibrėžtas skiepų skaičius, tačiau jame aiškiai įvardytas draudimas priimti neskiepytus vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Neskiepyti vaikai negalės lankyti nei privataus, nei valstybinio darželio.
 
Šis įstatymas turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1-osios.
 
  

Žymos: Skiepai, Vaikai, Tuberkuliozė, raudoniukė, poliomelitas, tymai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienintelis kartas, kai Chuckas Norrisas suklydo, buvo tada, kai jis manė, kad padarė klaidą.