Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Žinių radijas ir Tiesa.com inf.   |   2016-09-08

Valdantieji siekia atmesti prezidentės veto dėl naujo Darbo kodekso

  
Valdantieji siekia atmesti prezidentės veto dėl naujo Darbo kodekso A. Butkevičius žada taisyti kodeksą, bet ne pagal visu prezidentės norus.

Premjeras Algirdas Butkevičius dar kartą pareiškė, kad Seimas turėtų atmesti prezidentės veto naujam Darbo kodeksui ir kiek pakoreguotas dokumentas būtų priimtas iki šios Seimo kadencijos pabaigos.

„Buvau paprašęs kai kurių advokatų ir ekspertų, kad dar kartą pasižiūrėtų vetuotą Darbo kodeksą ir mes suradome tikrai tokių 9-10 jautrių dalykų, mažinant socialinį jautrumą, ir esam nusiteikę juos pateikti Seimui, ir yra paruoštos įstatymo pataisos. Tas pateikimas greičiausiai būtų, jei būtų nepritarta veto ir būtų galima iki kadencijos pabaigos truputį patobulinus kodeksą priimti“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Butkevičius.
Trečiadienį premjeras su profesinėmis sąjungomis susitarė, kad naujas Darbo kodeksas turi būti priimtas, o vėliau taisomas. Tačiau dėl ginčytinų straipsnių dar bus ieškoma kompromiso.
 
Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos pradžioje vetavo Seimo birželį priimtą darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir įteisina darbdavių dominavimą. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas. Iš viso prezidentė Seimui pateikė 22 pasiūlymus, kaip taisyti Darbo kodeksą.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Studente, ar žinote, kas yra egzaminas?
– Na... Tai dviejų protingų žmonių pokalbis.
– O kas, jei vienas iš jų idiotas?
– Tada kitas gali likti be stipendijos...