Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BNS ir Tiesa inf.   |   2017-04-20

Valdžia Lietuvos verslui kelia sąlygą: didinkite atlyginimus

  
Valdžia Lietuvos verslui kelia sąlygą: didinkite atlyginimus
© pixabay nuotr.
Naujas darbo kodeksas atneš naudos verslui, jos norima ir darbuotojams.
Darbo santykius reikia plėtoti remiantis abipusės naudos principais. Tai yra kelias į atlyginimų didinimą.

Lietuvos darbdavių trokštamoms šalies darbo kodekso pataisoms seimas pritars tik tuo atveju, jeigu bus pažadėta didinti atlyginimus.

Darbo kodekso pataisos turėtų įsigalioti nuo šių metų liepos 1-osios. Lyginant su daug metų galiojusia tvarka verslas galės naudotis ilgesne darbo savaite, lankstesne viršvalandžių tvarka, lengvesniu atleidimu ir kitomis naujovėmis.
Todėl nenuostabu, kad verslas šių permainų labai laukia.
 
Po to kai naujas seimas sustabdė darbo kodekso įsigaliojimą, trišalėje taryboje buvo peržiūrėtos kai kurios anksčiau siūlytos naujovės.
 
O ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešta, kad valdantieji permainoms pritars tik tuo atveju, jeigu verslas sutiks didinti atlyginimus.
 
„Nors padarytas tik pirmas žingsnis link skandinaviško modelio, vis dar yra daug nepasitenkinimo, trišalio dialogo dalyviai pritaria, kad pasikeitė darbo atmosfera, derybos tapo prasmingesnės.
 
Valdančiajai koalicijai laikantis pažado nesikišti į pasiektą kompromisą iš verslo bendruomenės tikimės atsakingo požiūrio ir viliamės, jog ruošiamame susitarime brėžiamos gairės sudarys prielaidas ir toliau darbo santykius plėtoti remiantis abipusės naudos ir supratimo principais. Tai yra kelias į atlyginimų didinimą“, – sakė vienas iš derybų dėl kodekso atnaujinimo iniciatorių, seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas Tomas Tomilinas.
 
Pagal gerąją Skandinavijos šalių patirtį Lietuvoje bus siekiama kolektyviniais susitarimais, o ne tik Ddarbo kodeksu ir kitais įstatymais paremtų darbo santykių.
Ruošiamame susitarimo tekste planuojama įvardinti tikslą didinti atlyginimus įvairiuose verslo sektoriuose, kuriems atstovauja Trišalėje taryboje dalyvaujančios verslo asociacijos. Todėl Trišalėje taryboje ir atsirado anksčiau joje nedalyvavę darbdavių atstovai – Investuotojų forumas, Verslo konfederacija. Partnerių siekis turėtų būti nuo individualių santykių pamažu pereiti prie kolektyvinių įsipareigojimų, o kasmet vyks derybos ne tik dėl minimalaus, bet ir atskirų sektorių atlyginimų didinimo, tarp jų – derybos dėl bazinės algos dydžio valstybės sektoriuje.
 
Planuojama, kad prielaidas didinti atlyginimus sudarys objektyvi vieša informacija apie atlyginimų dydį skirtingose verslo šakose, profesijose (dalį informacijos jau kas mėnesį skelbia „Sodra“), kolektyvinių sutarčių skaičius ir jų kokybė. Įtaką atlyginimų politikai gali daryti ir valstybės bei savivaldybių vykdomi viešieji pirkimai, kuriuose gali būti atsižvelgiama į atlyginimų vidurkį.
 
Tikimasi, kad susitarime bus numatyti ir geranoriški įsipareigojimai dėl terminuoto darbo sutarčių praktikos mažinimo socialiai atsakingame versle, papildomų garantijų ir paramos vaikus auginantiems darbuotojams ir pan.
 
 
  

Žymos: Darbo kodeksas, atlyginimai lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šeimoje skandalas. Vyras apimtas nevilties ir nemato gyvenimo prasmės, tad stovi ant balkono krašto 15 aukšte ir ruošiasi nušokti. Į kambarį įeina žmona, greitai įvertina situaciją ir sako:
– Nors šiukšles paimtum.