Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-05-23

Vieno ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių slėpynės: Airijoje buvo sukūręs naują gyvenimą ir šeimą

  
Vieno ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių slėpynės: Airijoje buvo sukūręs naują gyvenimą ir šeimą
© Policija
Marius Čivinskas

Klaipėdos apskrities policija ketvirtadienį atskleidė, kaip buvo sulaikytas vienas ieškomiausių lietuvių, nužudymu įtariamas Marius Čivinskas. Net 13 metų slapstęsis palangiškis, kaip manyta, slėpėsi Danijoje ar Olandijoje, tačiau galiausiai buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste.

M. Čivinskas buvo sulaikytas gegužės 17 d. Anot policijos, lietuvis naudojo daug konspiracinių priemonių – naudojosi svetimais dokumentais, vengė socialinių tinklų, baugščiai palaikė ryšius su artimaisiais ir giminaičiais.
Prokuroras Arūnas Saunorius teigė, kad M. Čivinskas naudojosi keliomis pavardėmis, netgi buvo pasisavinęs vieno uostamiesčio pareigūno tapatybę. Policijos pareigūnams teko įdėti itin daug darbo ir apdoroti daug duomenų, kol pavyko nustatyti lietuvio buvimo vietą, iki 2015 m. teisėsaugai vargiai sekėsi apčiuopti siūlo galą.
 
M. Čivinskas dar nėra apklaustas dėl galimai įvykdytos žmogžudystės.
 
Kaip paaiškėjo, nors ir slapstėsi, M. Čivinskas stengėsi gyventi visavertį gyvenimą – buvo sukūręs šeimą, greičiausiai turėjo vaikų.
 
Netyčia pražudė draugą
 
Nors M. Čivinskas ilgus metus buvo vienas ieškomiausių įtariamųjų, vyras kol kas dar net nėra pripažintas kaltu, o jo galimai įvykdyta žmogžudystė nėra itin išskirtinė. 2006 m. balandžio 3 d. Palangoje vyras galėjo pašauti 27 metų Kretingos gyventoją Raimondą Šimkų, kuris vėliau ligoninėje mirė.
 
Į ligoninę prieš tai keletą kartų teistą ir policijai žinomą R. Šimkų atvežęs jaunuolis teigė, kad netikėtai aptiko peršautą vyrą, tačiau greitai išaiškėjo, jog tai buvo melas, sukurtas siekiant pridengti tikrąją istoriją apie Palangoje vykusį santykių aiškinimąsi. Kriminalistai išsiaiškino, kad tądien Palangoje aiškintis santykių automobiliais suvažiavo keli ar keliolika asmenų. Visi buvo daugmaž žinomi policijai, ne išimtis – ir M. Čivinskas.
Pastarasis į konfliktą buvo atsivežęs medžioklinį šautuvą nupjautu vamzdžiu, užtaisytą 3 milimetrų kalibro šratais. Manoma, kad M. Čivinskas, prasidėjus konfliktui, išsitraukė ginklą ir šovė į vieną iš priešingoje barikadų pusėje buvusių asmenų, tačiau šūvis buvo netaiklus ir kliudė priekyje stovėjusį, nugarą į šaulį atsukusį R. Šimkų. Nors šratai buvo mažo kalibro, nugaroje padaryta žaizda buvo mirtina.
 
 
 
  

Žymos: nusikaltėlis, Marius Čivinskas, ieškomiausias nusikaltėlis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Įsivaizduoji, pareinu namo po darbo ir pamatau savo žmoną lovoje su kažkokiu švedu.

- Na, ir ką tu jam pasakei?

- O ką aš galėjau jam pasakyti?! Aš juk nemoku švediškai...