Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Delfi   |   2017-10-02

Vis daugiau lietuvių gyventi renkasi nebe Vilnių

  
Vis daugiau lietuvių gyventi renkasi nebe Vilnių Lietuvos gyventojai išvažiuoja ne tik į kitas šalis, bet ir migruoja šalies viduje.

Žinia, kad Lietuvoje nuolatos mažėja gyventojų skaičius – niekam ne naujiena. Tačiau Statistikos departamentas Lietuvoje pastebėjo ir naują migracijos tendenciją – vis daugiau žmonių kraustosi gyventi ne tik į sostinę, tačiau ir grįžta į mažesnius miestelius bei rajonus.

Pasak Statistikos departamento vadovės Vilijos Lapėnienės, Lietuvos gyventojai išvažiuoja ne tik į kitas šalis, bet ir migruoja šalies viduje. Nuo 2012 metų kasmet nuolatinę gyvenamąją vietą šalyje pakeitė apie 2 proc. šalies nuolatinių gyventojų.
„Didėja tendencija, kad gyventojai migruoja ne į miestą, bet į kaimo vietovę, bet reikia suprasti, kad jie migruoja į aplinkinius didžiųjų miestų rajonus – Vilniaus rajoną, kur kuriasi gyvenvietės. Net žiūrint į gyventojų amžiaus sudėtį, jei bendrai stebime Lietuvos gyventojų senėjimo tendenciją, tai Vilniaus, Klaipėdos rajonų, kur yra judėjimo tendencija, savivaldybių gyventojai yra jaunesni“, - prieš Seimo Migracijos komisijos posėdį sakė V. Lapėnienė.
 
Statistikos departamento vadovė taip pat atkreipė dėmesį, kad didžiausias darbo užmokestis yra Vilniaus apskrityje, tačiau per penkerių metų laikotarpį jo didėjimas čia buvo mažiausias, - skelbė Delfi.lt
 
Idomu, tačiau šių metų antrą ketvirtį, palyginti su 2012 metais, bruto darbo užmokestis labiausiai išaugo ne Viniaus, tačiau Šiaulių ir Kauno apskrityse.
 
 
  

Žymos: Migracija, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...