Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-11-06

Vis daugiau lietuvių kuria nuosavą verslą

  
Vis daugiau lietuvių kuria nuosavą verslą Per artimiausius metus savo verslą planuoja sukurti 10 proc. lietuvių.

Lietuviai – taupūs ir verslūs. Dažnai tokius apibūdinimus girdime kalbėdami apie tautiečius. Tokia nuomonei paantrino ir atliktas tyrimas. Remiantis bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktu gyventojų nuomonių tyrimu, 10 proc. Lietuvos gyventojų planuoja per artimiausius 24 mėnesius pradėti nuosavą verslą, 83 proc. gyventojų ketinimų kurti nuosavą verslą neturi, o dar 7 proc. respondentų negalėjo tvirtai atsakyti į klausimą apie savarankiškos veiklos planus.

„Didžiausią verslių gyventojų dalį sudaro jaunimas. 18-25 m. amžiaus gyventojų grupėje savo verslą per 24 mėnesius ketina sukurti 16 proc., o 26-35 m. grupėje – 12 proc. gyventojų. Jaunimas optimistiškiau vertina valstybės institucijų sudarytas teisines ir mokestines sąlygas verslo pradžiai, geriau žino apie galimybes tobulinti verslumo įgūdžius, pasinaudoti verslumo skatinimo priemonėmis“, – sakė tyrimą inicijavusios Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) vyriausias ekonomistas prof. Vaidievutis Geralavičius.
Remiantis tyrimo rezultatais, galima būtų daryti išvadą, kad jaunimo verslumo padėtis per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje ženkliai pagerėjo, o gerėjančią situaciją nulėmė sukurtos palankesnės sąlygos verslo pradžiai. Tai – nemokamos konsultacijos iki įmonės įregistravimo ir visus pirmuosius veiklos metus, taip pat naują savarankiškos veiklos formą įteisinęs Mažųjų bendrijų įstatymas.
 
Manoma, kad prie verslumo skatinimo prisideda ne tik bankai ir valstybė, kuri kompensuoja 95 proc. paimtos paskolos verslo kūrimui, bet ir kredito unijos, kurių sąlygos nėra tokios griežtos kaip bankų.
 
 
 
  

Žymos: Verslas, Finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.