Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2012-02-28

Vis daugiau vairuotojų patiria žalas dėl duobių keliuose

  
Vis daugiau vairuotojų patiria žalas dėl duobių keliuose Lietuvos kelių būklė prastėja keleri metai iš eilės.

Draudikai per savaitę užregistravo keliasdešimt kasko draudimo klientų pranešimų apie žalas, patirtas įvažiavus į duobę kelyje. Vakar vakare tokio pobūdžio žalų skaičius ženkliai ūgtelėjo – per porą valandų užregistruota 10 pranešimų. Klientų nuostoliams padengti draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ išmokėjo ir rezervavo apie 40 tūkst. litų.

Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio, daugiausiai pranešimų apie vairuotojų patirtas žalas dėl duobių kelyje sulaukiama iš Vilniaus bei Kauno. Vairuotojų patirti nuostoliai dėl duobių kelyje vidutiniškai siekia 2 tūkst. litų.
„Įvažiavus į duobę, dažniausiai nukenčia padangos, ratlankiai ir pakabos elementai. Įvažiavęs į duobę vairuotojas gali patirti tiek 50 litų, tiek 10 tūkst. litų siekiančius nuostolius. Pavyzdžiui, 10 tūkst. litų esame išmokėję klientui, kuriam neaplenkus duobės teko keisti dvi padangas, ratlankius ir atlikti pakabos remontą“, – pasakoja N. Giedraitis.
 
„Kasko draudimu apsidraudusiems klientams nepavykus išvengti duobės ir apgadinus automobilį, pirmiausia rekomenduojama išsikviesti policiją, kad ji užregistruotų įvykį. Jeigu policijos pareigūnai nustato, kad nebuvo ženklų, įspėjančių apie kelio defektą ir vairuotojas negalėjo iš anksto pastebėti bei išvengti duobės, vairuotojui ne tik netaikomas kasko draudimo išskaitos mokestis, bet kitais metais nedidinama ir draudimo įmoka“, – atkreipia dėmesį N. Giedraitis.
 
Praėjusiais metais vairuotojams, apsidraudusiems kasko draudimu, draudimo bendrovė apmokėjo apie 100 tūkst. litų žalų, patirtų apgadinus automobilį neišvengus duobės kelyje. Prognozuojama, kad šiemet už tokio pobūdžio žalas išmokų vairuotojams bus ženkliai daugiau, kadangi situacija Lietuvos keliuose prastėja – gatvėse be kątik atsivėrusių duobių kai kurios žiojėja dar nuo pernai, be to, šiemet kelių remontui skirtas mažesnis finansavimas.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Turguje:
– Kodėl šitas viščiukas toks mažas? Jame visai nėra mėsos! Ar vertėjo jį pjauti?
– O mes jo ir nepjovėm, jis pats numirė!