Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-05-05

Vokietija pavilios dar daugiau lietuvių

  
Vokietija pavilios dar daugiau lietuvių

Iki šiol populiariausios emigrantų kryptys neabejotinai buvo Jungtinė Karalystė, Airija, Norvegija. Tačiau dabar šios šalys jau turi rimtą konkurentę – Vokietiją. Septynerius metus apribojimus įsidarbinti lietuviams taikiusi šalis pagaliau atvėrė savo darbo rinką.

Vokietija nuo šių metų gegužės atšaukia apribojimus darbo jėgos judėjimui iš 2004 metais į Europos Sąjungą įstojusių valstybių. Manoma, artimiausiu metu emigracija iš Lietuvos vėl suintensyvės. Premjeras Andrius Kubilius pripažįsta, kad nuo gegužės pradžios atveriama Vokietijos darbo rinka gali paveikti Lietuvos rinką ir priversti šalį labiau konkuruoti dėl kvalifikuotų darbuotojų.
Suvokia, bet nieko nedaro
 
„Tai, kad atsidaro darbo rinka ir kad Europa vienijasi, tai mes tą žinojom pakankamai seniai, ir dabar pabusti ir staiga išsigąsti būtų kažin ar labai išmintinga. Kad tai gali paveikti situaciją mūsų darbo rinkoje, tai irgi yra suprantama. Kad mes turime konkuruoti dėl kvalifikuotos darbo jėgos ir stengtis ją išlaikyti Lietuvoje, stengtis ją pritraukti į Lietuvą – irgi yra akivaizdu“, – premjero interviu Žinių radijui cituoja „Lietuvos rytas“.
Pasak A. Kubiliaus, vienas iš būdų išlaikyti kvalifikuotus darbuotojus Lietuvoje – rūpintis jais.
 
Privalu mokėti kalbą
 
Vis dėlto, ekspertai prognozuoja, kad nesitikima tokių emigracijos mastų į Vokietiją kaip į Didžiąją Britaniją ar Airiją. Viena didžiausių kliūčių, kaip teigė pašnekovai „Tiesai“, yra tai, kad Vokietijoje, skirtingai nuo lietuvių jau pamėgtų Didžiosios Britanijos ir Airijos, būtina laisvai kalbėti vietos kalba. Negebantis susikalbėti vokiškai iš esmės neturi jokių šansų dirbti net nekvalifikuotą darbą, kad ir valytojo, ar pan. Be to, Vokietija pageidauja kvalifikuotos darbo jėgos. Kaip anksčiau interviu „Tiesai“ sakė Berlyno lietuvių bendruomenės narys G. Vazgys, Vokietis darbo rinka yra kitokia nei Jungtinėje Karalystėje ar Airijoje. Čia nėra didelės nekvalifikuotos darbo jėgos paklausos, tik viešbučių ir slaugos sektoriuose. Vokietijoje reikalingiausi aukštos kvalifikacijos darbuotojai.
Remiantis Statistikos departamento duomenimis, pastaraisiais metais Vokietija nebuvo itin populiari tarp emigrantų: 2009-aisiais šią šalį rinkosi 1350 išvykimą deklaravusių lietuvių, o dar ankstesniais metais – 1349. Tai – vos apie 6 proc. emigrantų, kai tuo tarpu išvykimą į Jungtinę Karalystę 2009-aisiais deklaravo net 33 proc. lietuvių.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.