Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-11-19

Vyriausybę bandys patikėti A. Butkevičiui

  
Vyriausybę bandys patikėti A. Butkevičiui Prezidentės pasiūlymas Algirdui Butkevičiui tapti Premjeru paskelbtas per jo gimtadienį.

Įtampos tarp Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir naujai išrinkto Seimo bei būsimos Vyriausybės per akis, tačiau kai kurie sprendimai laukti negali. Šiandien Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė kandidatą į Premjerus. Prie naujos Vyriausybės vairo šalies vadovė norėtų matyti Algirdą Butkevičių. Tiesa, ji vis dar širsta ir nepritaria socialdemokratų pasirinkimui koalicijoje turėti ir Darbo partiją. Anksčiau socdemai Prezidentei žadėjo, kad šios partijos ir jo atstovų Vyriausybėje ir aukščiausiuose šalies postuose nebus.

D. Grybauskaitė užsiminė, kad nesilaikydami žodžio socialdemokratai pritarė Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje teisiamo Vytauto Gapšio kandidatūrai į pirmuosius Seimo vicepirmininkus.
Sprendimas teikti A. Butkevičiaus kandidatūrą į premjerus paskelbtas A. Butkevičiaus gimtadienio dieną. Būsimam Premjerui suėjo 54-eri metai.
 
Pats A. Butkevičius sakė, kad derybos su Darbo partija buvo sunkios, nes „darbiečiai“ norėjo, kad V. Gapšys užimtų Seimo vicepirmininko bei Europos reikalų komiteto pirmininko vietą, tačiau galiausiai šios pareigos pasiūlytos socialdemokratui Gediminui Kirkilui.
 
A.Butkevičių premjero postas numatytas susitarime, kurį pasirašė formuojamos centro-kairės valdančiosios koalicijos partneriai: rinkimuose pirmąją vietą užėmė socialdemokratai, darbiečiai ir „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kurie prie koalicijos prisijungė tik praėjusią savaitę. Iš viso koalicija Seime turi 86 vietas.
 
  

Žymos: Seimo rinkimai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...