Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com, bns.lt   |   2018-11-28

Vyriausybė siūlo paramą lietuviams, grįžtantiems iš krizių kamuojamų valstybių

  
Vyriausybė siūlo paramą lietuviams, grįžtantiems iš krizių kamuojamų valstybių
© Flickr
Valstybė finansuotų grįžimą į Lietuvą ir integraciją
Vyriausybės siūlomas įstatymas įsigaliotų nuo kitų metų liepos.

Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui įstatymu įtvirtinti, kad krizių kamuojamose šalyse gyvenantys lietuviai gautų valstybės paramą, jeigu nuspręstų grįžti į Lietuvą.

„Kalbame apie Lietuvos Respublikos piliečius, lietuvių kilmės asmenis, taip pat asmenis, turinčius teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir šeimos narius“, – Ministrų kabineto posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Siūloma, kad valstybė finansuotų tokių žmonių grįžimą į Lietuvą ir integraciją.
 
Migracijos departamentas teiktų atvykstantiems lietuviams konsultacinę pagalbą. Valstybė taip pat įsipareigotų teikti paramą vertinant ir pripažįstant perkeliamo asmens turimą išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją, dalyvauti formaliojo ir neformaliojo švietimo programose.
 
Į Lietuvą grįžtantys tautiečiai taip pat gautų paramą naudojantis Užimtumo tarnybos paslaugomis ir užimtumo rėmimo priemonėmis, nemokamas teisines konsultacijas, kitą socialinę paramą ir išmokas.
 
Pirmieji dokumentai perkeliamiesiems asmenims bus išduodami nemokamai. Jie galės gauti kompensaciją už išlaidas legalizuojant ir verčiant dokumentus, mokant valstybės rinkliavas ir konsulinius mokesčius.
 
Užsienio reikalų ministras teigė, kad įstatymas leis aiškiai įtvirtinti sistemą, kaip krizių apimtose šalyse gyvenančius lietuvius parvežti į Lietuvą, nes iki šiol tai buvo daroma atskirais sprendimais.
 
2015 m. Vyriausybei nusprendus iš Rusijos aneksuoto Krymo ir Rytų Ukrainos parsivežti ten gyvenančius lietuvius, į šalį atvyko 157 asmenys. Tam panaudoti beveik 12 tūkst. eurų.
Pernai į Vyriausybę kreipėsi Venesuelos lietuviai, prašydami persikelti į Lietuvą. Tokių žmonių yra apie 50.
 
Vyriausybės siūlomas įstatymas įsigaliotų nuo kitų metų liepos.
 
  

Žymos: Krizė, Emigracija, Lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.