Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-09-03

D. Grybauskaitė derėjosi su Lenkija

  
mal" style="text-align:justify;line-height:150%">Praėjusią savaitę su vizitu lankydamasi Lenkijoje Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su kaimyninės valstybės premjeru Donaldu Tusku bei prezidentu Lehu Kaczynskiu. Susitikime itin daug dėmesio skirta šalių partnerystei ir bendradarbiavimui aptarti.

„Esu tikra, kad galėsime derinti savo veiksmus visose srityse, ypač kai prieš mūsų šalis bus taikomos protekcionistinės priemonės. Ne mažiau svarbus mūsų bendradarbiavimas ir europiniuose reikaluose, ypač kai artėja Lietuvos pirmininkavimas 2011 metais Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, o Lenkijos – ES“, – teigiama prezidentės spaudos tarnybos pranešime. Susitikimuose su šalių vadovais prezidentė net kelis kartus akcentavo šalių dialoge norinti konkretumo, o ne tik „meilių žodžių“.

Vizito metu duodama interviu Lenkijos spaudai prezidentė buvo paklausta apie Lietuvos lenkų pavardžių rašymą originalo kalba. D. Grybauskaitė patvirtino, kad Lietuva yra pasirengusi spręsti šį klausimą, kuris dabar yra nagrinėjamas Konstituciniame Teisme. „Lietuvių gramatikoje yra viskas, ko reikia, norint rašyti lenkiškas pavardes naudojant lenkiškas raides. Nematau techninių problemų. Kai Konstitucinis Teismas priims sprendimą, liks tik politinės valios klausimas“, – teigė D. Grybauskaitė.

Šalių susitikime taip pat nuspręsta, kad energijos tiekimo problemos turi būti sprendžiamos drauge. Taip pat aptartas Lenkiją ir Lietuvą jungsiantis elektros tiltas

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras drabužių parduotuvėje klausia pardavėjo:

– Ar galiu pasimatuoti mėlyną kostiumą vitrinoje?

Pardavėjas:

– Ne, pone, jūs, kaip ir visi kiti, turite tai daryti matavimosi kabinoje.