Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-09-03

Demokratų partijos triumfas

  
mal" style="line-height:150%">Liberalų demokratų partija po parlamento rinkimų verkia, o demokratų – švenčia. Šalies piliečiai džiaugiasi neįtikėtinu opozicinės partijos laimėjimu: manoma, kad žemuosiuose rūmuose vietoj turėtų 115 vietų jie gaus daugiau nei 300 iš 480.

 Šaliai vos su vienuolikos mėnesių pertrauka nuo 1955-ųjų vadovavusi liberalų demokratų partija patyrė gėdingą pralaimėjimą. Partijos pirmininkas bei dabartinis ministras pirmininkas Taro Aso bei kiti aukšti pareigūnai po preliminarių rezultatų paskelbimo iškart pranešė atsistatydinsią.

 Rinkimai dar kartą T. Asui įrodė, kad šie jo valdymo metai tiesiog tragiški. Daugybė neprotingų sprendimų bei skandalų buvo paaštrinti didžiausios nuo Antrojo pasaulinio karo šalies ekonomikos recesijos.

Tikimasi, kad naujuoju šalies ministru pirmininku taps laimėjusios partijos lyderis Yukio Hatoyama. Japonams šis politikas kelia daug vilčių ir pasitikėjimo, jis tautą papirko savo pažadais dėl geresnės ateities, vidutinio darbo užmokesčio didinimo bei kur kas labiau lygiaverčių santykių su pagrindine šalies sąjungininke Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

 „Valdančioji partija išdavė žmones: per pastaruosius ketverius metus ekonomika pasiekė dugną, išaugo neįtikėtinas 39 milijardų svarų sterlingų šalies įsiskolinimas, visai sugadinta socialinės apsaugos sistema ir padidėjusi socialinė atskirtis“, savo spaudos pranešime teigė Japonijos demokratų partija. „Mes pakeisime Japoniją – nebūsime arogantiški ir klausysime tautos“, pridūrė šios partijos atstovas. 

Šalies spauda sutinka, kad pirmoji naujo pirmininko užduotis privalo būti ekonomikos atgaivinimas. 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.