Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-09-03

Antrojo Pasaulinio karo minėjimas

  
class="Apple-style-span" style="font-size: 19px; font-weight: bold; line-height: 28px; ">Antrojo Pasaulinio karo minėjimas

 Rugsėjo pirmąją Europos ir pasaulio lyderiai Lenkijoje susirinko paminėti 70 metų sukaktį. Būtent tiek metų prabėgo nuo vieno didžiausių ir žiauriausių karų žmonijos istorijoje pradžios.

 JAV, Europos ir aukščiausi Lenkijos pareigūnai auštant susirinko šalies pajūryje, Čia, vokiečių tankams apšaudžius lenkų karinius postus, ir prasidėjo pasaulinis karas, kuris truko net šešerius metus ir nusinešė per 50 milijonų gyvybių. Lenkija buvo viena labiausiai nukentėjusių valstybių – čia buvo steigiamos koncentracijos stovyklos, o šalis neteko per 6 milijonų gyventojų, iš kurių pusė – žydai.

„Vesterplatė – tai didvyriškos silpnesniojo ir stipresniojo kovos simbolis. Tai patriotizmo išraiška ir nepalaužiama dvasia. Garbė visiems tų laikų didvyriams, garbė besikovusiems Vesterplatėje, garbė kariams, kovojusiems prieš du režimus – vokiečių nacizmą ir bolševikų totalitarizmą“, – savo kalboje 5 val. ryto sakė Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis.

Skambiais žodžiais jam antrino ir premjeras Donaldas Tuskas: „Mes esame čia, kad prisimintume, kas buvo karo kaltininkai bei agresoriai, o kas – karo aukos. Mes, lenkai, žinome, kad be šios istorinės atminties, puoselėjančios teisingumą, nei Lenkija, nei Europa, nei pasaulis nebus saugūs.“

Nepaisant pakilios nuotaikos, įtampos renginyje netrūko. Daug kam pasipiktinimą sukėlė JAV atsiųsti diplomatai, kurie yra kur kas žemesnio rango nei kitų valstybių. Virė aistros ir dėl Vokietijos kanclerės A. Merkel bei Rusijos premjero V. Putino atvykimo. Kanclerė priimdama kvietimą atvykti į renginį pareiškė, kad tai „susitaikymo“ ženklas tarp valstybių. Tuo tarpu V. Putinas vylėsi ateityje geresnių santykių su Lenkija. Vokietijos bei Rusijos pareigūnai su kitų 20 šalių atstovais vakarop taip pat prisijungė prie iškilmių.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona priekaištauja vyrui:
– Mes juk niekur nevaikštome kartu…
– Gerai, rytoj, kai nešiu šiukšles, galėsi eiti ir tu!