Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-09-03

Niujorke prasidėjo „US Open“ turnyras

  

Rugpjūčio 31 d. Niujorke prasidėjo prestižinis „US Open“ lauko teniso turnyras, kuris truks iki rugsėjo 13 d. Kiekvienais metais rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vykstantis turnyras rengiamas jau nuo 1881 metų.

Niujorke savo sėkmę išbandyti susirinko 128 vyrai ir tiek pat moterų. Visi jie rungsis dėl įspūdingų piniginių prizų, kurių bendras fondas net 21,6 mln. JAV dolerių. Vyrų ir moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks įspūdingi prizai – net po 1,6 mln. JAV dolerių.

Planuojama, kad dvi savaites kortuose vykstančias rungtynes stebės apie 700 tūkstančių lauko teniso sirgalių.

Čempionų vardus Niujorke gins šveicaras Rogeris Federeris ir amerikietė Serena Williams, kuri turnyre pasirodys su savo seserimi Venus Williams, „US Open“ turnyrą laimėjusia 2000 ir 2001 metais. Gerų rezultatų tikimasi ir iš belgės Kim Clijsters, į tenisą grįžusios po dvejų metų pertraukos. Ji – 2005 metų „US Open“ karalienė.

„US Open“ turnyro atrankos varžybose sėkmingai startavo ir geriausia Lietuvos tenisininke laikoma 23 m. Lina Stančiūtė, kuri Moterų teniso asociacijos (WTA) pajėgiausių žaidėjų sąraše užima 210 vietą. Lietuvė „US Open“ atrankos varžybose dalyvavo jau antrą kartą.

Pirmajame atrankos varžybų rate po daugiau nei valandą trukusios kovos L. Stančiūtė sėkmingai įveikė pajėgesnę varžovę, 145-ąją pasaulio raketę 19-metę australę Jessicą Moore. Tačiau vėliau, antrajame rate, L. Stančiūtė suklupo prieš 146 pasaulio raketę Anną Lapuščenkovą.

Nors iš tolimesnių varžybų L. Stančiūtė turėjo pasitraukti, patekdama į antrą ratą ji užsidirbo 40 WTA reitingo taškų ir 5625 JAV dolerių (apie 13 600 litų) premiją.

L. Stančiūtė, laikoma pajėgiausia Lietuvos tenisininke, kol kas neturi jokių komercinių rėmėjų, tad į turnyrus vyksta savo lėšomis.

L. Stančiūtė taip pat yra dalyvavusi Vimbldono turnyro jaunių (iki 18 metų) bei suaugusiųjų atrankos varžybose.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbas ne vilkas, nes vilkai nenervina.