Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-01-30

A. Jolie apsilankė pabėgėlių stovykloje Jordanijoje

  
A. Jolie apsilankė pabėgėlių stovykloje Jordanijoje
© stop kadras
Aktorė Angelina Jolie sekmadienį apsilankė sirų pabėgėlių stovykloje Jordanijoje.

Aktorė Angelina Jolie sekmadienį apsilankė sirų pabėgėlių stovykloje Jordanijoje ir paragino rasti politinį septintus metus Siriją krečiančio pilietinio karo sprendinį.

Aktorė pažymėjo, kad „humanitarinė pagalba“ nėra ilgalaikis sprendinys.
Aktorei atvykus į dykumoje įsikūrusią Zaatario stovyklą, kur šimtais eilių išrikiuotuose mobiliuosiuose nameliuose gyvena dešimtys tūkstančių pabėgėlių sirų, ją apsupo būrys vaikų. Ši stovykla yra maždaug valanda kelio nuo Sirijos senos.
 
Tai buvo penktasis A. Jolie apsilankymas Sirijoje.
 
„Plyšta širdis kaskart, kai grįžtu į Jordaniją ir matau, kokius sunkumus ir psichologines traumas per šį septintus metus trunkantį karą patiria pabėgėliai sirai“, – sakė A. Jolie po susitikimo su pabėgėlių šeimomis ir paauglėmis.
 
„Labai didžiuojuosi. Esate labai stiprūs – jūs visi“, – kalbėjo aktorė, kuri yra yra Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) geros valios ambasadorė.
 
Jordanijoje, Libane ir kitose kaimyninėse valstybėse gyvena beveik pusšešto milijono pabėgėlių iš Sirijos.
A. Jolie sakė, kad šalių, kurioms tenka didžiausia našta priimant pabėgėlius, svetingumas „yra pavyzdys visam pasauliui tokiu metu, kai taip trūksta solidarumo su pabėgėliais“.
 
Pasak aktorės, JT pabėgėlių agentūra pernai gavo tik pusę prašytos sumos Sirijos pabėgėlių krizei spręsti, o šįmet surinkta tik 7 proc. lėšų.
„Humanitarinė pagalba nėra ilgalaikis sprendinys. Niekas labiau už sirų šeimą nenori gyventi be pagalbos“, – sakė ji.
 
„Tvarus politinis sprendinys yra vienintelis būdas sukurti sąlygas sirams grįžti į savo namus, užbaigti žmonių kančias ir nuimti naštą nuo pabėgėlius priimančių šalių pečių“, – pabrėžė JT geros valios ambasadorė.
 
Jordanijoje yra įsikūrę daugiau nei 650 tūkst. pabėgėlių sirų, rodo UNHCR duomenys. Daugiau nei 78 tūkst. sirų pabėgėlių yra apsistoję Zaataryje.
 
 
  

Žymos: Angelina Jolie, pabėgėliai, pabėgėlių stovyklos, Jordanija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Koks tavo intelekto indeksas?
– Tiksliai nežinau... Pragyvenimui pakanka...