Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-04-26

Afrikoje aptiktas vaikų „fabrikas“

  
Afrikoje aptiktas vaikų „fabrikas“
© pixabay nuotr.
Vaikai Nigerijoje laikomi prekėmis (asociatyvi nuotrauka).
Turima duomenų, kad mažyliai buvo parduodami netgi ritualiniam aukojimui juos nužudant

Daugiau nei pusantro šimto kūdikių išlaisvinta Nigerijoje – šioje Afrikos šalyje vaikai buvo parduodami kaip prekės ne tik įvaikinimui, bet ir žudymui.

Naujienų tarnybos pranešė, kad didžiausiame šalies mieste Lagose iš vadinamojo išgelbėti daugiau kaip 160 vaikų, kuriuos nedori žmonės ketino parduoti įvairiausiais tikslais: įvaikinimui, seksualiniam išnaudojimui, kaip darbo jėgą.
Turima duomenų, kad pelnomasi mažylius parduodant netgi kai kuriose Afrikos šalyse vis dar gajiems ritualiniams aukojimams – jie žudomi kaip aukos dievams norint sulaukti malonės.
 
Kai kuriais atvejais vaikai čia patekdavo kai kuos atiduodavo pačios motinos – nėščioms moterims mainais už tai buvo siūloma sveikatos apsaugos priemonės. Tačiau dažniausiai mažyliai buvo išprievartautų moterų palikuonys – nusikaltėliai jas prievarta apvaisindavo, laikydavo nelaisvėje, o naujagimius atimdavo netrukus po gimdymo.
 
Tyrėjų teigimu, siūlo galas užčiuoptas po to, kai į jų rankas pakliuvo moteris, pardavusi savo naujagimį.
 
Iš viso išlaisvinta 100 mergaičių ir 62 berniukai, jie yra įvairaus amžiaus, tarp jų – ir paaugliai. Kai kurie vaikai buvo patyrę seksualinę prievartą.
Visi jie apgyvendinti valstybinėse globos įstaigose.
 
Nigerijoje tai jau ne pirmas vadinamųjų vaikų fabrikų atvejis.
 
2013 metais pietrytinėje šalies dalyje esančioje Imo valstijoje išlaisvintos 17 nėščių paauglių ir 11 naujagimių. Nukentėjusiųjų teigimu, jas prievartavo tas pats vyras.
 
Yra duomenų, kad į Nigeriją neva gydymo tikslais vyksta ir nevaisingos moterys iš Jungtinės Karalystės, tačiau tikroji tokių vizitų priežastis – galimybė tiesiog nusipirkti vaiką padedant nusikaltėliams ir korumpuotiems valdžios pareigūnams.
 
  

Žymos: Nigerija, Vaikai, Afrika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išklausęs manęs mano psichologas užsirašė pas savąjį...