Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-02-09

Aktualiausias šių dienų klausimas: karas ar taika?

  
Aktualiausias šių dienų klausimas: karas ar taika? Ar prezidentas V. Putinas sutiks su europiečių siūlomu taikos planu, paaiškės netrukus.

Europa laukia Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimo dėl Ukrainos ir tuo pačiu taikos visoje Europoje, o gal ir pasaulyje. Nesiliaujant karo veiksmams rytų Ukrainoje, praėjusią savaitę su skubiu vizitu pirmiausia į Ukrainą, o vėliau ir į Rusiją, kalbėtis dėl taikos plano vyko Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘u.

Lyderiai tikėjosi susitarti su V. Putinu ir šią savaitę susitikti Minske, kur jau nustatyti naujas sąlygas taikai, tikintis, kad jų laikysis visos konfliktuojančios pusės. Tačiau panašu, kad šis planas ir liks teoriniu, nes V. Putinas kelia Vakarams naujas sąlygas ir savo elgesiu rodo, kad naujos ekonominės sankcijos iš JAV ir Europos jo šaliai nė motais.
Remiantis „The Wall Street Journal“ leidiniu, A. Merkel V. Putinui pareiškė, kad jei Rusija atsisakys taikaus plano, Vokietija daugiau neprieštaraus Jungtinių Valstijų ketinimams paremti Ukrainą koviniais ginklais. Štai toks scenarijus šiuo metu atrodo realiausias.
 
Kuo ši karinė pagalba baigsis Europai, kol kas galima tik spėlioti. Netrukus turėtų paaiškėti ir ar susitikimas Minske įvyks bei kokie bus sekantys pasaulio lyderių žingsniai.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Rusija, Vladimir Putin, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.