Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2013-01-18

Alžyre – kruvina britų įkaitų drama

  
Alžyre – kruvina britų įkaitų drama Įkaitų drama Alžyre pareikalavo ir britų gyvybių.

Įkaitų dramą Alžyre, tarp kurių yra ir britų, kol kas gaubia paslaptis. Tačiau jau žinoma, kad mažiausiai 31-as, penkiolikos tautybių įkaitas žuvo, tai pat buvo nukauta 11-a „Al Qaeda“ teroristų.

Dvidešimt D. Britanijos piliečių vis dar laikomi „Al Qaeda“ teroristų nelaisvėje arba laikomi dingusiais per gelbėjimo operaciją, pranešė Dailymail.co.uk.
Vakar Alžyro armija surengė operaciją, kurios metu buvo nukauti keli teroristai, tačiau baiminamasi, kad tarp žuvusių gali būti ir įkaitų. Skelbiama, jog kai kurie įkaitai buvo paleisti, tačiau išgelbėtųjų skaičius nepatvirtintas. Jungtinės Karalystės pareigūnai neslėpė, kad jie pasirengę ir liūdnoms naujienoms, nes britų aukų, kaip manoma, išvengti nepavyko.
 
Teroristai britų kompanijoms „British Petrolium“ ir norvegų „Statoil“ priklausančią dujų verslovę užėmė trečiadienį. Įkaitais buvo paimti įvairių tautų atstovai: britai, japonai, prancūzai, airiai, škotai ir kitų valstybių piliečiai. Iš viso buvo pagrobta virš 40 žmonių.
 
Alžyro armijos kariai vakar pradėjo teroristų puolimą. Kurį laiką bombardavo bazę iš oro, vėliau tęsė vadavimo operaciją žemėje. Šiandien skirtingi šaltiniai skelbia, kad operacija Sacharos dykumoje baigta, tačiau kol kas niekas negali pasakyti, kaip sėkmingai ji baigėsi.
 
Ši tragedija – tai atsakas Europai už karinius veiksmus Malyje. Pranešama, kad teroristai apie tai paskelbė jau pirmosios užgrobimo valandomis. Alžyro ministras pirmininkas taip pat teigė, kad toks išpuolis – tai bandymas sužlugdyti šalies ekonomiką, kuri 98 proc. priklauso nuo naftos ir dujų eksporto.
 
Daugelio šalių vyriausybės buvo įsitraukusios į įkaito vadavimo operaciją ir bandė įkaitus išlaisvinti taikiu būdu, tačiau po kurio laiko buvo nuspręsta pulti. Kaip Alžyro premjeras pasakė Norvegijos ministrui pirmininkui: „Kito pasirinkimo nebuvo, tik pulti.
 
Šia operacija labai pasipiktino Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Jamesas Cameronas, nes su juo nebuvo suderinti šie veiksmai, nors politikas to ir prašė. Japonai taip pat nepritarė tokiam įkaitų vadavimo scenarijui ir teigė, kad prioritetas turi būti skiriamas žmonių gyvybėms.
 
  

Žymos: Nafta, Terorizmas, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ežiukas rado bombą. O ežiuko niekas neberado.