Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Margarita NARVYDAITĖ   |   2010-04-10

Amžiaus aviakatastrofa: žuvo prezidentas ir visa delegacija

  
Amžiaus aviakatastrofa: žuvo prezidentas ir visa delegacija

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis su žmona ir visi lėktuvu skridę žmonės žuvo sudužus iš Varšuvos į Smolensko oro uostą Rusijoje skridusiam lėktuvui. Kol kas sunkiai paaiškinamos nelaimės metu žuvo visas Lenkijos politinis elitas.

Oficialūs Lenkijos ir Rusijos atstovai patvirtino, kad nė vienas iš lėktuvu skridusių keleivių neišgyveno, praneša BBC. Lėktuvu skrido ir Lenkijos ginkluotųjų pajėgų vadas ir prezidento administracijos vadovas, prezidento žmona ir kitų aukštų pareigūnų artimieji.
Laineris nukrito už maždaug 1,5 kilometro nuo Smolensko oro uosto, tvyrant tirštam rūkui kliudęs medžius. Susikilęs į kelias dalis, lėktuvas užsiliepsnojo.
 
BBC teigimu, nėra tiksliai žinoma, kiek žmonių buvo lėktuve. Lenkų duomenimis lėktuvu skrido 88 delegacijos nariai, Rusijos atstovai, teigę, jog viso žuvo 131 vienas žmogus, vėliau skaičių patikslino iki 96-erių.
 
Nors šįryt įvykusios  lėktuvo katastrofos priežastys dar nėra žinomos,  Rusijos žiniasklaida suskubo kaltinti įgulą. „Pilotui buvo patarta leistis Minske, tačiau jis nusprendė skristi į Smolenską“, - tvirtina Smolensko valdžios atstovas spaudai Andrejus Jevsenkovas.  
 
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paskyrė premjerą Vladimirą Putiną šios katastrofos tyrimo komisijos vadovu, o į įvykio vietą pasiuntė nepaprastųjų situacijų ministrą Sergejų Šoigu.
 
Dvidešimties metų senumo sovietinio lėktuvo Tu – 154  juodosios dėžės kol kas nerastos, tačiau ekspertai jau dirba įvykio vietoje ir netrukus turėtų paaiškėti įvykio detalės.

Teigiama, kad aukštus valstybės pareigunus skraidinančius lėktuvus buvo rekomenduojama atnaujinti, tačiau dėl lėšų stygiaus šie planai atidėti.

 

Interviu BNS L.Kaczynskį artimiau pažinojęs prezidentas Valdas Adamkus prisiminė, kad Lenkijos prezidentas jautė tam tikrą skrydžio lėktuvu baimę. „Kai skridome kartu tuo pačiu prezidentiniu lėktuvu į Ukrainą, jis paprašė persėsti, kad galėtų sėdėti nugara skrydžio kryptimi ir greitai uždarė langus...“, - cituojama Lrytas.lt

 

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, Vokietijos kanslerė Angela Merkel, Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas išeiškė gilią užuojautą Lenkijai. Vienas po kito užuojautos prenešimus siunčia ir kitų valsytybių vadovai.
 
Prie pasaulio lyderių prisijungė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, pareiškusi, kad žuvus L. Kaczynskiui mūsų šalis „prarado gerą draugą“. Dėl lėktuvo katastrofos, kurios metu žuvo visas Lenkijos politikos elitas, Lietuvoje ketinama skelbti gedulą. Pasak šalies vadovės, L.Kaczynskio vadovavimas Lenkijai buvo vienas sėkmingiausių Lietuvos bendradarbiavimo su Lenkija laikotarpių.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du girtuokliai dalyvauja savo sugėrovo laidotuvėse. Vienas sako kitam:
– Tu tik pažiūrėk, Vasia geriau už mus atrodo!
– O tai ko tu nori - jis jau tris dienas negeria!