Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2013-11-28

Ar lietuviška „Maxima“ paliks Latviją?

  
Ar lietuviška „Maxima“  paliks Latviją? Pykčio bangą pries „Maxima“ parduotuves Latvijoje didėja valandomis.

Lietuviškos „Maximos“ vadovai Latvijoje užrūstino ir valdžią, ir paprastus žmones. Apie lietuvių verslininkų pasipiktinimą keliantį elgesį latviai laiškais informuoja Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę. Ji raginama pasikalbėti su atsakingais „Maximos“ vadovais ir paprotinti juos dėl pozicijos, kuri ir iššaukė masinį pyktį.

 Tokia reakcija kilo po to, kai su oficialiu pasisakymu išstojo „Maxima Latvia“ vadovas Gintaras Jasinskas ir pareiškė, kad tie, kurie jaučiasi kaltais dėl Rygos Zuolitūdės rajone įvykusio prekybos centro nelaimės jau atsistatydino, o jis to daryti neketinąs. G. Jasinskas spaudos konferencijoje tvirtino, kad jis jaučia atsakomybę, bet kaltės – jokios.
Manoma, kad po tokios G. Jasinsko kalbos ir kilusios pasipiktinimo bangos, verta būtų pagalvoti apie „Maxima“ tinklo parduotuvių pavadinimo keitimą. Jau iki šiandien buvo kalbų, kad bendrovės vardui suduotas milžiniškas smūgis ir kyla daug klausimų, per kiek laiko ir kaip įmonei pavyks atstatyti savo reputaciją, kuri turės tiesioginės įtakos finansiniams rezultatams.
 
Rygiečiai viešai ir nuolat ragina boikotuoti „Maxima“ parduotuves. Taip pat rengiamasi piketams. Remiantis spaudos pranešimais, tokių įvykių eigos ir reikėjo baimintis Latvijai. Mat nuogąstaujama, kad rusakalbiai gali pasinaudoti protesto akcijomis ir sukelti neramumus. Įtampos tarp latvių ir rusų tiek Rygoje, tiek visoje šalyje netrūksta. O ši nelaimė gali tapti ir papildomu akstinu.
 
 
  

Žymos: Latvija, Nelaimės, Ryga,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai kalbasi:
– Vakar iš manęs pavogė piniginę.
– Ar kreipeisi į policiją?
– Taip. Sakė, kad ne jie.