Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-23

Atostogautojai renkasi Ispaniją ir Graikiją

  
Atostogautojai renkasi Ispaniją ir Graikiją Atostogas Ispanijoje daugiausiai renkasi turistai iš D. Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos.

Ispanijoje ir Graikijoje niūrias krizines nuotaikas praskaidrina turistai. Abiejose šalyse jų skaičius šiemet siekia rekordus. Ispanijos Turizmo ministerija pranešė, kad šią vasarą, kuri dar nesibaigė, šalį aplankė apie 8 mln. žmonių. Šie duomenys surinkti iš viešbučių, pensionų ir kempingų. Manoma, kad nemažai jų dar atostogavo ir apsistodami pas privačius asmenis.

Ispanai skaičiuoja, kad jų šalyje vidutiniškai per mėnesį apsilankė beveik 7,9 mln. turistų iš užsienio. Šalies Turizmo ministerija tokius duomenis pavadino „istoriniu rekordu“. Remiantis išplatinta informacija, sausio-liepos mėnesiais Ispanijoje atostogavo net 34 mln. Tai jau vadinama visų laikų rekordu. Daugiausiai turistų į Ispaniją atvyko iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos.
Ispanijai, kaip ir Graikijai, turizmas labai svarbus veiksnys ekonomikai. Turizmas sudaro net 11 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Ispanijoje ir Graikijoje – rekordinis nedarbas visoje Europos Sąjungoje. Bedarbystė siekia apie 26 proc., o labiausiai neramina tai, kad daugiausiai tarp bedarbių – jaunų darbingų žmonių.
 
Pasikeitė atostogų kryptys
Graikija taip pat neliko nuskriausta turistų dėmesiu. Skaičiuojama, kad šalis, kurį laiką balansuojanti ant bankroto ribos, vien birželį galėjo džiaugtis penktadaliu išaugusiomis pajamomis iš turizmo sektoriaus. Pirmąjį vasaros mėnesį, kai turizmo sezonas dar tik prasidėjo, pajamos siekė 1,59 mlrd. EUR.
 
Graikai irgi džiaugiasi, kad keliautojams ji įdomi ne tik vasarą, kai šalies salas užplūsta poilsiautojai iš Lenkijos, Vokietijos ir kitų Europos valstybių bei Rusijos. Graikijos centrinio banko duomenys rodo, kad per pirmą 2013 m. pusmetį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, Graikijos pajamos iš turizmo augo 18%, iki 3,32 mlrd. EUR. Manoma, kad iki metų galo pajamos iš turizmo sektoriaus sieks maždaug 11 mlrd. eurų, o turistų skaičius gali siekti net 17 milijonų žmonių.
 
Ekspertai svarstė, kad tokį išaugusį turistų skaičių lėmė, tai kad pasikeitė atostogų kryptys. Daugybė žmonių vietoje atostogų Turkijoje ar Egipte pasirinko saugias valstybes Europoje. Egiptą politinė krizė ir neramumai, per kuriuos žuvo jau šimtai žmonių, krečia jau kelis mėnesius. Turkijoje pastaruoju metu jau ramiau, nes valdžiai pavyko nuraminti protestuojus, kurie birželį buvo pradėję pasines domonstracijas reikalaudami atstistatydinti ministro pirmininko Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybę.
 
  

Žymos: Kelionės, Turizmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pagal statistiką pati populiariausia vyriška žinutė mobiliuoju telefonu: „Aš tave irgi."