Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-01-10

Baltarusijos opozicija veiks išvien

  
Baltarusijos opozicija veiks išvien Prezidento rinkimai ir smurtas po jų tapo paskata opozicijai Minske susivienyti.

Baltarusijos opozicija įsteigė Nacionalinę koordinacinę tarybą – tokį sprendimą priėmė sekmadienį susirinkę daugumos opozicinių šalies partijų ir organizacijų atstovai. Pirmasis Koordinacinės tarybos paskelbtas dokumentas – deklaracija, kurioje suformuluoti artimiausi opozicijos tikslai ir uždaviniai: siekti, kad būtų paleisti į laisvę bendražygiai, „suimti politiniais motyvais“, informuoti piliečius ir tarptautines organizacijas apie situaciją šalyje, sudaryti sąlygas laisviems ir demokratiniams rinkimams šalyje.


Deklaraciją pasirašė Jungtinės piliečių partijos, Baltarusijos socialdemokratų partijos „Gramada“, kairiųjų partijos „Teisingas pasaulis“, Judėjimo „Už laisvę“ ir kitų organizacijų atstovai.
Praėjusių metų pabaigoje prezidentas Aleksandras Lukašenka, Baltarusiją valdantis jau 16 metų, buvo perrinktas dar vienai kadencijai. Opozicija apkaltino vyriausybę suklastojus rinkimų rezultatus, kilo protestai. Milicija, vaikydama protestuotojus, panaudojo jėgą ir suėmė per 600 žmonių, tarp jų ir septynis buvusius kandidatus į prezidentus.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Minutės trukmė priklauso nuo to, kurioje tualeto durų pusėje būsi...