Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-11-18

BBC: Lietuva įspėja pasaulį dėl Rusijos

  
BBC: Lietuva įspėja pasaulį dėl Rusijos BBC kalbėjosi su L. Linkevičiumi.
Rusija nėra superjėga, tai superproblema. L. Linkevičius.

Penktadienį britų nacionalinio transliuotojo BBC dėmesio centre atsidūrė Lietuva ir interviu su šalies užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Baiminamasi, jog Rusija išbandys NATO budrumą netrukus po to, kai naujuoju JAV prezidentu bus prisaikdintas Donaldas Trumpas, viešai kritikavęs karinį aljansą ir net užsiminęs, jog amerikiečiai gali pasitraukti iš šios organizacijos.
Interviu Vilniuje viešėjusiam BBC žurnalistui Kevinui Connoly L. Linkevičius sakė, jog pasaulis dabar turėtų itin atidžiai stebėti Baltijos šalis, mat bandydama NATO budrumą Rusija galėtų nusitaikyti būtent į šį regioną.
 
Baiminamasi, jog pagerinti santykius su Rusija norinčios JAV pro pirštus žiūrės į Vladimiro Putino ketinimus, jeigu jo vadovaujama valstybė sumanys imtis kokių nors veiksmų kaimybinėse teritorijose įskaitant Baltijos šalis.
 
„Rusija nėra superjėga, tai superproblema“, – BBC sakė L. Linkevičius.
 
BBC priminė, jog Lietuva ne vieną kartą istorijoje tapo Rusijos interesų taikiniu, o pasuktinį kartą iš jos okupacijos išsivadavo 1990 metais.
Tuo tarpu Rusija V. Putino vadovavimo laikotarpiu jau ne pirmą kartą įtartinai elgiasi kaimyninėse šalyse: 2008 metais „atsikando“ gabalėlį Gruzijos, prieš porą metų aneksavo Ukrainai priklausiusį Krymą, o Rytinėje šios šalies dalyje jau ilgiau nei dveji metai vyksta susirėmimai tarp ukrainiečių ir prorusiškų separatistų. Manoma, kad visa tai vyksta ne be Rusijos įsikišimo.
  

Žymos: Rusija, Baltijos šalys, Linas Linkevičius, BBC, Donald Trump

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambutis merginai:
– Alio?
– Tu jau pasidažiusi?
– Dar ne.
– Tai lįsk lauk greičiau, čia prie tavo laiptinės prie manęs kažkokie chuliganai prikibo!
*****