Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-30

Bedarbio išmokas padidino tik 5 eurais

  
Bedarbio išmokas padidino tik 5 eurais Vokietijos darbo reikalų ministrė Ursula von der Leyen.

Socialines išmokas ilgalaikiams bedarbiams (Hartz-IV formulė) Vokietijos vyriausybė padidino tik 5 eurais, praneša „Tagesschau“. Tai po ilgų derybų su koalicinės vyriausybės politikais pareiškė darbo reikalų ministrė Ursula von der Leyen.

, išmoka suaugusiam ir šeimos neturinčiam bedarbiui padidėja nuo 359 iki 364 eurų. Pagal Hertz-IV formulę vaikams skiriama išmoka visai nebus didinama, nors to buvo tikimasi. Pasak ministrės, išmokos suma buvo nustatyta remiantis Federalinės statistikos tarnybos skaičiavimais.

U.von der Leyen pastebėjo, jog statistikos tarnybos skaičiavimu, išmokos bedarbių šeimų vaikams turėjo net sumažėti, bet vyriausybė nesiryžo to daryti. Be to, išmokos padidėjimas vos 5 eurais aiškinamas tuo, jog vyriausybė nusprendė atsisakyti priemokų tabakui ir alkoholiui, nes tai nėra pirmo būtinumo dalykai.

Anksčiau vokiečių spauda skelbė, jog šalies vyriausybė planavo padidinti Hertz-IV socialines  išmokas 20-čia eurų, bet ir tokį padidinimą, kaip nepakankamą, kritikavo opozicinių partijų atstovai.

Kai tapo aišku, jog išmokos padidės tik 5 eurais, socialdemokratų lyderiai pareiškė, kad kanclerė Angela Merkel pasidavė liberalų ir vicekanclerio Guido Westerwellės spaudimui. Pastarasis jau anksčiau buvo nekartą reikalavęs sumažinti biudžeto išlaidas socialinėms išmokoms. Bundestago „Žaliųjų“ frakcija taip pat sukritikavo vyriausybės sprendimą, pareikšdama, jog „žmogiškasis orumas vertas daugiau nei 5 eurai“.

Primename, jog A.Merkel kabinetas buvo priverstas peržiūrėti socialinių išmokų Hertz-IV sumas didėjimo prasme po to, kai vasarį Vokietijos Konstitucinis teismas pripažino esamus išmokų dydžius nepakankamais ir prieštaraujančiais Pagrindiniam įstatymui. Teismas pabrėžė, kad išmokos pagal Hertz-IV formulę žmogui negarantuoja pakankamo pragyvenimo minimumo.

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.