Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-01-17

BP ir „Rosneft“ kartu įsisavins Arkties šelfą Rusijoje

  
BP ir „Rosneft“ kartu įsisavins Arkties šelfą Rusijoje Rusai kartu su britais eksplotuos naftos ir dujų telkinius Rusijos Arkties šelfe.

Britų naftos kompanija BP ir stambiausia Rusijos naftos kompanija „Rosneft“ susitarė bendromis pajėgomis eksploatuoti naftos ir dujų telkinius Rusijos Arkties šelfe.

Pasak Rusijos Federacijos ministro pirmininko V. Putino, kalbama apie dešimčių milijardų dolerių investicijas ir teritoriją su 5 mlrd. tonų naftos ir 10 trln. kubinių metrų dujų atsargomis. Pradėdamos bendrą projektą „Rosneft“ ir BP susitarė apsikeisti akcijomis: BP perduos bendrovei „Rosneft“ 5 proc. savo akcijų, o mainais gaus 9,5 proc. Rusijos kompanijos akcijų. Rusijos premjeras vyriausybės vardu šiam bendram projektui pažadėjo patį palankiausią mokestinį režimą. Šiuo metu „Rosneft“ ir BP jau turi vieną bendrą projektą – dėl Sachalino šelfo įsisavinimo.
V. Putinas susitikime su BP vadovybe pasveikino abi kompanijas ir pasidžiaugė, kad šis sandėris pakėlė jų akcijų kotiruotę. BP akcijos sandėrio išvakarėse pakilo 3,5 proc.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mikė Pūkuotukas visiškai nenorėjo vesti, bet mintis apie jo laukiantį medaus mėnesį tiesiog varė jį iš proto.