Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   bbc.co.uk, CNN   |   2015-11-21

Briuselyje rastas teroristų arsenalas

  
Briuselyje rastas teroristų arsenalas
© Twitter.com @ZaprudskyOU
Briuselyje paskelbtas aukščiausias pavojaus lygis.

Naujienų portalas delfi.lt pranešė, kad Briuselyje skelbiamas aukščiausias pavojaus lygis. CNN teigimu, teroro išpuolių tikimybė – itin didelė. Reidų Molenbeke metu buvo rastas teroristų arsenalas. Tarp jų buvo ir sprogmenų, ir cheminių medžiagų. Policijos pajėgos vis dar ieško keleto įtariamų teroristų.

Belgijos vidaus reikalų ministerija išpaltino pranešimą, kuriame perduodamos rekomendacijos visuomenei. Gyventojai raginami vengti vietų, kur daug žmonių.
Sostinėje atšaukti viešieji renginiai, uždaryti prekybos centrai. Vienas jų – „Woluwe“ buvo evakuotas. Nutrauktas susisiekimas metro ir po žeme esančiomis tramvajų linijomis.
 
Šalies ministras pirmininkas Charles Michelis pranešė, kad „Tai padaryta dėl asmenų su sprogmenimis ir ginklais išpuolių grėsmės keliose sostinės vietose“. Premjeras pridūrė turįs gana tikslią informaciją dėl išpuolių, panašių į tuos, kurie surengti Paryžiuje, pavojaus.
 
Paaiškėjo, kad mažiausiai du iš mirtininkų, įvykusioje kruvinoje atakoje Paryžiuje, gyveno Belgijoje.
 
Trys sulaikytieji 
Turkijos policijos pareigūnai sulaikė iš Maroko kilusį 26-erių  Belgijos pilietį Ahmadą Dahmanį,  kuris galimai susijęs su teroro atakomis Paryžiuje. Įtariamasis sučiuptas Antalijoje, prabangiame viešbutyje. Taip pat sulaikyti dar du įtariamieji.
Nepaprastoji padėtis Prancūzijoje ir Malyje
Prancūzijos policija atskleidė informaciją, kad dvi vaizdo fiksavimo kameros „Croix de Chavaux“ metro stotelėje užfiksavo Abdelhamidą Abaaoudą – asmenį, kuris prisidėjo prie atakų Paryžiuje įgyvendinimo. 
 
Prancūzijos Senatas pritarė tam, kad nepaprastoji padėtis šalyje būtų pratęsta trims mėnesiams. Manoma, Prancūzijai gali grėsti dar viena teroristų ataka, kurioje būtų panaudotas cheminis arba biologinis ginklas.
 
Malio valdžia taip pat dešimčiai dienų įvedė nepaprastąją padėtį šalyje po kovotojų išpuolio viešbutyje „Radisson Blu“ Bamake, per kurį žuvo 27 žmonės. Šalies vyriausybė taip pat paskelbė trijų dienų gedulą.
 
Prancūzija ir Rusija vienijasi
„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę dėl lapkričio 13-osios atakų Paryžiuje, taip pat teigė, kad būtent jie praėjusį mėnesį virš Egipto susprogdino Rusijos lainerį ir nužudė 224 žmones.
 
Šie teroro išpuoliai paskatino Prancūziją ir Rusiją suintensyvinti aviacijos smūgius prieš džihadistų judėjimą Sirijoje. Abi šalys žada bendradarbiauti siekiant sužlugdyti „Islamo valstybę“.
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Briuselis, Pavojus

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įniršusi žmona įlekia į namus:
– Aha! Aš viską žinau!
Vyras:
– Taip? Na, ir kiek gi intakų turi Nemunas?