Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

AFP, Tiesa.com   |   2015-09-09

Bulgarai rusų lėktuvams liepė sukti atgal

  
Bulgarai rusų lėktuvams liepė sukti atgal Rusų kariai atvirai fotografuojasi Sirijos teritorijoje

Bulgarija pareiškė turinti žinių, kad Rusijos lėktuvai gabena ginklus, nors rusai pranešė, kad orlaiviuose – humanitarinis krovinys.

„Krovinys buvo deklaruotas kaip humanitarinė pagalba, bet Užsienio reikalų ministerija turėjo informacijos, jog tai ne humanitarinė pagalba, o kažkokia ginkluotė“, – vietos televizijai BTV sakė gynybos ministras Nikolajus Nenčevas.
Pasak jo, ta informacija veikiausiai buvo gauta iš „mūsų užsienio žvalgybos tarnybų“.
 
JAV teigia turinčios daugiau įrodymų, kad Rusija tiesiogiai kišasi į Sirijos pilietinį karą. Praėjusiomis dienomis Sirijoje nusileido mažiausiai trys rusų kariniai lėktuvai, sakė keli JAV vyriausybės atstovai, nenorėję skelbti savo pavardžių, praneša agentūra AFP.
 
Du milžiniški „Antonow-124 Condor“ tipo orlaiviai bei vienas keleivinis lėktuvas nutūpė oro uoste Latakijos regione Sirijos Viduržemio jūros pakrantėje, detalizavo vienas atstovas. Rusai, be to, prie oro uosto šalies šiaurės vakaruose įrengė surenkamų konstrukcijų pastoges, kuriose gali tilpti „šimtai“ žmonių. Anot duomenų, rusai atsigabeno ir nešiojamąją įrangą oro erdvės kontrolei. JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį paskambino kolegai iš Rusijos Sergejui Lavrovui, kad pareikštų Vašingtono „susirūpinimą“ dėl galimų aktyvesnių rusų veiksmų Sirijos konflikte.
 
S. Lavrovas atsakė, kad vyriausybė Maskvoje niekada neneigė tiekianti ginklus Sirijos vyriausybinėms pajėgoms. Rusija yra viena paskutiniųjų Sirijos prezidento Basharo al Assado rėmėjų.
 
Bulgarijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė, kad neleido rusų kariniams lėktuvams skristi per savo oro erdvę, nes gauta „patikimos informacijos“, kad jie gabena ne humanitarinę paramą, kaip deklaruota.
 
  

Žymos: Rusija, Konfliktas Sirijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mama klausia dukters:
– Dukrele, o kur visos bandelės?
– Nežinau, bet daugiau taip nedarysiu...