Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-05-31

Danija uždraudė slėpti veidus

  
Danija uždraudė slėpti veidus
© Michał Huniewicz nuotr.
Taip rengtis Danijoje nuo rugpjūčio bus draudžiama.
Pataisų iniciatoriai teigia, kad tokios permainos reikalingos dėl saugumo ir nėra nukreiptos prieš kurią nors religinę bendruomenę, nors yra manančių kitaip

Nepaisant žmogaus teisių gynėjų pasmerkimo Danija prisijungė prie kelių kitų valstybių, kuriose draudžiama dėvėti veidą slepiančius drabužius, tokius kaip burka ar nikabas.

Šį įstatymo projektą šalies parlamentui – folketingui – pateikė valdančioji centro-dešiniųjų koalicija, o ketvirtadienį balsavus dėl draudimo įteisinimo tam pritariančių parlamentarų buvo dvigubai daugiau nei prieštaraujančiųjų.
Draudimas įsigalios rugpjūčio 1-ąją, už jo pažeidimą gresia iki 1 tūkst. kronų (apie 118 svarų sterlingų) bauda.
 
Pataisų iniciatoriai teigia, kad tokios permainos reikalingos dėl saugumo ir nėra nukreiptos prieš kurią nors religinę bendruomenę, nors yra manančių kitaip – draudimas praktikoje galios tik kai kurioms musulmonų moterims, kurios dėvi veidą visiškai slepiančius drabužius.
 
Dėl to žmogaus teisių gynėjai jau spėjo pasmerkti Danijos įstatymų leidėjus, kurių sprendimas esą apriboja žmogaus laisvę rinktis bei diskriminuoja tam tikros religijos išpažinėjus.
 
Panašūs draudimai taip pat galioja Austrijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje.
  

Žymos: Danija, musulmonės, burka, nikabas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.