Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt   |   2019-08-14

Dėl itin brutalios krikšto ceremonijos – pasipiktinimas visoje Rusijoje

  
Dėl itin brutalios krikšto ceremonijos – pasipiktinimas visoje Rusijoje
© stop kadro nuotrauka

Stačiatikių kunigui Rusijoje dvasininkai uždraudė vienerius metus vykdyti religines pareigas. Taip nutiko dėl pasirodžiusio vaizdo įrašo, kuriame užfiksuota, kaip kunigas krikštija taip brutaliai, kad vaiko motina pateikė skundą policijai.

Rugpjūčio 10-ąją Marienburgo bažnyčioje, esančioje Leningrado srities mieste Gatčinoje, 40 kilometrų nutolusiame nuo Sankt Peterburgo, įvykusio incidento vaizdo įraše matyti, kaip kunigas, žinomas kaip tėvas Foty, naudoja akivaizdžią jėgą mėgindamas įmerkti vienerių berniuko galvą į indą su krikšto vandeniu.

Matyti, kaip pirmąjį kartą pakišęs besispardančio ir klykiančio vaiko galvą po vandeniu, tėvas Foty, nutraukdamas prieštaraujančios motinos bandymus paimti vaiką iš jo, mėgina ir vėl įmerkti vaiko galvą į indą. Vienu metu galima matyti, kaip kunigas užspaudžia berniuko nosį ir burną, taip akivaizdžiai bandydamas nuslopinti jo klyksmą.

Rugpjūčio 11-osios ceremonijos vaizdo įrašą paskelbęs palankiai Kremliaus atžvilgiu nusiteikęs vietinis naujienų kanalas „Piatij kanal“ tvirtino, kad vaikas „vos nežuvo“, o ant jo kūnelio po incidento atsirado įbrėžimų ir mėlynių.

Tą pačią dieną Gatčinos vyskupija paskelbė oficialų vyskupo Mitrofano atsiprašymą ir pranešė, kad tėvui Foty uždrausta vienerius metus vykdyti jo religines pareigas ir vilkėti dvasininko drabužius. Jis taip pat negalės suteikti palaiminimo.

„Aukšta dvasininko užimama vieta įpareigoja jį tarnauti atsižvelgiant į gerojo ganytojo – mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus – vaizdinį ir atlikti visus šventus veiksmus pagarbiai, dievobaimingai ir jautriai žvelgti į Bažnyčios vaikus“, – teigiama vyskupijos pareiškime.

Vyskupas Mitrofanas, tęsiama pareiškime, „viliasi, kad incidentas netaps kliūtimi dvasiniam kūdikio ir jo šeimos gyvenimui“. Vaizdo įrašas ir pasipiktinimas, kurį jis sukėlė visoje Rusijoje, patraukė aukštesnių bažnytinės valdžios atstovų sostinėje dėmesį.

Savo komentare „RIA Novosti“ apie rugpjūčio 11-osios įvykius vienuolis ir kunigas Genadijus iš Maskvos patriarchato parapijinio švietimo departamento kunigo veiksmus pavadino „beprotybe“. „Vienas netinkamas asmuo šventiko drabužiais gali tapti neįveikiama kliūtimi Dievo kelyje ne tik dešimtims, bet tūkstančiams šį vaizdo įrašą pasižiūrėjusių žmonių“, – naujienų agentūrai sakė dvasininkas.

Tėvas Foty vėliau bandė apginti savo veiksmus ir rugpjūčio 12-ąją „Piatij kanal“ sakė, kad vaiko tėvai nebuvo susipažinę su bažnyčios ritualais ir jiems nebuvo paaiškinta krikšto reikšmė ir tai, kaip šios apeigos atliekamos. Jis teigė, jog ketino panardinti vaiko galvą tris kartus, kaip tai numatoma krikšto taisyklėse, ir pabrėžė, kad ceremonija ne visuomet praeina tyliai, o vaiko motina buvo išsigandusi dėl savo sūnaus ir elgėsi „itin emocionaliai“.

Kunigas pridūrė: „Kaip numato Bažnyčios taisyklės, krikštijimas mažu vandens kiekiu yra leistinas tik tais atvejais, kai vaikas rimtai serga arba kitaip jam grėstų mirtinas pavojus“. Po šio incidento iškilo klausimų apie tėvo Foty praeitį.

Kaip pranešama, jis buvo įšventintas 1997-aisiais. Daugelis Rusijos leidinių citavo parapijiečius, piešiančius nemalonų kunigo paveikslą. Vienas šaltinis iš Gatčinos vyskupijos spaudos tarnybos sakė, kad, nors vyskupija nesulaukė jokių oficialių nusiskundimų dėl tėvo Foty, kunigo perkėlimas čia buvo drausminamoji priemonė, kurios buvo imtasi, kai šis dirbo kitoje Leningrado srities bažnyčioje.

Bolšaja Vruda esančios bažnyčios parapijiečiai, pasak „RIA Novosti“, tėvą Foty apibūdino kaip „nemalonų ir reiklų“. Motinos, kurios pavardė Rusijos žiniasklaidoje neatskleidžiama, pateiktą skundą tiria policija.
  

Žymos: Religija, Rusija , krikštas, pasibaisėjimas, sakramentai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...