Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-01-16

Dėl laivo avarijos prie Italijos krantų kaltinamas kapitonas (video)

  
Dėl laivo avarijos prie Italijos krantų kaltinamas kapitonas (video) Laivas į uolas rėžėsi penktadienį vėlai vakare.

Dėl prie Italijos krantų nuskendusio kruizinio laivo „Costa Concordia“ avarijos bendrovė linkusi kaltę suversti kapitonui. Kompanija tvirtina, kad po susidūrimo su povandeninėmis uolomis iš laivo sprukęs ir mamai skambinęs vyras, padarė rimtų klaidų.

Teigiama, kad kapitonas nukreipė laivą pernelyg arti sausumos ir po susidūrimo nesilaikė veiksmų plano nelaimės atveju. Laivo kapitonas Francesco Schettino Italijos teisėsaugos įtariamas netyčiniu nužudymu, tačiau jis pats tvirtina, kad viską atliko tinkamai.
Dabartiniais duomenimis, per tragediją žuvo penki žmonės, dar 15 laikomi dingusiais be žinios. Narai vis dar bando rasti gyvųjų paskendusiame laive. Sekmadienį jiems pavyko išgelbėti tris žmones, o vėliau buvo pranešta apie du į paviršių kūnus.
 
„Laivo kapitonas, priimdamas spendimus, padarė rimtų klaidų, sukėlusių itin skaudžių pasekmių. Maršrutas, kuriuo plaukė laivas, buvo pasirinktas per arti sausumos. Taip pat atrodo, kad jo sprendimai nelaimės atveju neatitiko numatyto veiksmų planų ir net galėjo prasilenkti su tarptautiniais standartais“, - rašoma bendrovės pranešime.
 
„Costa Concordia“ šiuo metu parvirtęs ant šono keli metrai nuo Toskanos Džilijo salos.
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...