Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-01-14

Dėl žudynių Paryžiuje kalta „al Qaeda“

  
Dėl žudynių Paryžiuje kalta „al Qaeda“ Aymanas Zawahiri (dešinėje) su Osamu bin Ladenu.

Dėl praėjusią savaitę Paryžiuje įvykdytų kruvinų teroristų išpuolių, per kuriuos buvo nužudyta 17 žmonių, kalta Jemene veikianti tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ grupuotė. Šios grupuotės atstovas išplatino vaizdo įrašą, kuriame džiaugėsi pavykusia operacija ir nupiešė kruviną Vakarų Europos rytojų.

„Kalbant apie palaimintą mūšį Paryžiuje, mes, organizacija „al Qaeda al Jihad“ Arabijos pusiasalyje, prisiimame atsakomybę dėl tos operacijos, keršijant už Dievo pasiuntinį“, – pasaulį apskriejusiame vaizdo įraše sakė Arabijos pusiasalio „al Qaeda“ (AQAP) atstovas Nasseras bin Ali al Ansi.„Buvo išrinkti didvyriai, ir jie atsiliepė į kvietimą“, – teigė grupuotės atstovas.
Vaizdo reportaže teroristinei „al Qaeda al Jihad“ organizacijai atstovaujantis vyra sakė, kad jie atsakingai „parinko taikinį, parengė (atakos) planą ir finansavo tą operaciją“.N.bin Ali al Ansi taip pat tvirtino, kad ataka Paryžiuje buvo įvykdyta „al Qaeda“ aukščiausiojo lyderio Aymano Zawahiri nurodymu.
 
Jis pabrėžė, kad Prancūzija priklauso „Šėtono svitai“ ir perspėjo, kad tos šalies laukia naujos „tragedijos ir teroras“. Pasak N. bin Ali al Ansi, Prancūzija nuodėmėmis dalinasi su Amerika ir už visą blogį, kurį suteikė musulmonų kraštams atsakys per pusę.
 
Vakarams skirtame vaizdo įrašo vertime teigiama: „Mes jus anksčiau įspėjome apie jūsų valdytojų darbų ir sprendimų, remiantis „spaudos laisvės“ ir „žodžio laisvės“ pretekstu, padarinius“.
 
„Laisvės, kuri nuolat varžoma, išskyrus tuos atvejus, kai skleidžiamas blogis ir vykdomas karas prieš Alachą ir jo skelbėjus, niekinama mūsų religija“.
„Dar kartą jums sakome. Liaukitės įžeidinėję pranašą ir šventenybės. Liaukitės lieję mūsų kraują. Palikite mūsų žemes. Liaukitės sekinę mūsų išteklius. Priešingu atveju, Alacho valia, iš mūsų sulauksite tik tragedijų ir teroro. Ieškosite taikos ir stabilumo, bet nerasite“.
 
AQAP buvo įkurta 2009 metų sausį, susijungus Jemeno ir Saudo Arabijos „al Qaeda“ grupuotėms. JAV ją laiko pavojingiausia tarptautinio džihadistų tinklo grupuote ir vykdo bepiločių lėktuvų smūgius prieš jos lyderius.
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Islamas, „al Qaeda“

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas gydytoją:
– Na, ką, galiu jus pasveikinti, jumyse užsimezgusi nauja gyvybė.
– Gydytojau, betgi aš vyras!
– Žinokit, askaridėms vienas ir tas pats.