Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

NY Times ir Tiesa.com inf.   |   2011-09-08

Dešimtmetis po Rugsėjo 11-osios

  
Dešimtmetis po Rugsėjo 11-osios Prieš dešimt metų teroristai surengė šiurpius išpuolius.

JAV mini dešimtąsias Rugsėjo 11-osios metines. 2001 metais teroristų organizacija „Al Qaeda“ užgrobė keturis keleivinius lėktuvus ir du iš jų sudaužė į bokštus dvynius Niujorke, vienas rėžėsi į Pentagono pastatą, o ketvirtasis sudužo Pensilvanijos laukuose.

Ceremonija beveik trims tūkstančiams žmonių, žuvusių 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją, atminti iš esmės nesikeičia. Niujorke, kur stovėjo Pasaulio prekybos centro dangoraižiai-dvyniai, į kuriuos rėžėsi teroristų pagrobti lėktuvai, skambant gedulingai muzikai perskaitomi 2752 čia žuvusių žmonių vardai, o tos minutės, kai į dangoraižius rėžėsi lėktuvai ir dangoraižiai sugriuvo, paminimos tylos minutėmis.
Tačiau kiekvienais metais vis atsiranda juodų debesų, temdančių gedulo ženklu pažymėtą dieną. Šiemet JAV savo tautiečiams priminė, kad jie negali jaustis visiškai saugūs ir užsimiršti. JAV teritorinio saugumo tarnyba pareiškė, jog kol kas nėra įtikinamų žvalgybos duomenų, jog „Al Qaeda“ rengtų išpuolį per Rugsėjo 11-osios teroro akto metines, bet Jungtinėse Valstijose palaikoma padidinto budrumo padėtis.
 
Paminėti žuvusiųjų renkamasi į tris vietas. Prezidentas Barackas Obama dalyvaus atminimo ceremonijoje Pentagone, į kurį rėžėsi vienas iš užgrobtų lėktuvų, o viceprezidentas Josephas Bidenas bus Niujorke. Trečia ceremonija vyks Pensilvanijoje, kurios laukuose sudužo ketvirtas teroristų užgrobtas lėktuvas.
 
Šiemet šiuos simbolinius renginius temdo ginčai dėl Floridos pastoriaus grasinimo šeštadienį viešai sudeginti šimtus Korano kopijų, jei nebus atsisakyta planų netoli Pasaulio prekybos centro vietos Niujorke statyti musulmonų bendruomenės centrą, kurį daugelis nesigilindami vadina tiesiog mečete. Pastorius, atrodo, apsigalvojo tik po B. Obamos prašymo susilaikyti nuo tokių išpuolių, kurie gali įplieksti didelę nesantaiką tarp taikių musulmonų ir amerikiečių bei išprovokuoti teroristinius išpuolius.
 
Pastorius vadovauja mažai bažnytėlei Floridoje, kurios bendruomenę sudaro vos 50 žmonių, tačiau dabar jo balso klausosi tūkstančiai amerikiečių ir musulmonų visame pasaulyje. Praėjusios savaitės pabaigoje musulmonų pyktis prasiveržė Afganistane, kur tūkstančiai žmonių svaidė akmenis prie vienos mažos NATO karinės bazės. Protestai taip pat vyko Pakistane ir Indonezijoje.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du draugai.
– Tu žinai, kas buvo Da Vinčis, Mikelandželas, Rubensas, Rembrantas?
– Ne.
– O kas buvo Vivaldis, Bachas, Bethovenas, Bramsas?
– Irgi ne.
– O aš žinau, nes vaikštau į koncertus, parodas, muziejus!
– Šaunuolis. O ar žinai, kas yra Žibartas Ramanauskas?
– Ne. O kas jis?
– Jis tas, kuris ateina pas tavo žmoną, kai tu būni koncertuose, parodose, muziejuose...