Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-05-25

Didžiausia orlaivio katastrofa šiame amžiuje - šešėlis Rusijai

  
Didžiausia orlaivio katastrofa šiame amžiuje - šešėlis Rusijai
© pexels.com
Tyrimo išvados parodė, kad kalta Rusija.

Europos Sąjunga ir NATO penktadienį paragino Rusiją prisiimti atsakomybę dėl Malaizijos oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimo virš Rytų Ukrainos 2014 metais.

Šis raginimas paskelbtas tarptautiniams tyrėjams priėjus prie išvados, kad raketa, kuria virš Ukrainos buvo numuštas šis lėktuvas, buvo atvežta iš vienos rusų kariuomenės brigados.
„Europos Sąjunga ragina Rusijos Federaciją prisiimti atsakomybę ir visapusiškai bendradarbiauti siekiant užtikrinti atskaitomybę“, – sakoma ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini (Federikos Mogerini) paskelbtame pareiškime.
 
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas atskirame pareiškime pažymėjo, kad Olandijai ir Australijai penktadienį paskelbus, jog laiko Rusiją atsakinga už orlaivio numušimą virš Rytų Ukrainos, jis taip pat ragina Maskvą prisiimti atsakomybę.
 
Pasak buvusio Norvegijos ministro pirmininko, reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimas yra „pasaulinė tragedija, todėl už ją atsakingieji privalo atsakyti“.
 
Tyrimo išvadose sakoma, kad 2014 metų liepos 17 dieną į lėktuvą pataikiusi Rusijoje pagaminta raketa BUK buvo atvežta iš vienos rusų kariuomenės brigados Kurske.
 
Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs „Malaysia Airlines“ laineris „Boeing 777“, kuriame buvo 298 žmonės, buvo numuštas virš prorusiškų separatistų kontroliuotos teritorijos Ukrainos rytinėje Donecko srityje.
 
Žuvo visi lėktuve buvę žmonės, daugiausia olandai. Iš viso lėktuvu skrido 17 valstybių, taip pat ir Australijos, piliečiai.
  

Žymos: katastrofa, Rusija, NATO, Lėktuvas, ES, MH17

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pereinamasis amžius – kai karštą dieną nebežinai ko nori labiau – ledų ar šalto alaus.