Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-06-15

Diplomatijos pergalė

  
Diplomatijos pergalė
© globalvoicesonline.org

Yra vilčių, kad Slovėnijos ir Kroatijos sienos ginčas bus išspręstas. Slovėnijos gyventojai referendume pritarė, kad galutinį sprendimą padėtų priimti tarptautiniai ekspertai. Tai gali turėti teigiamos įtakos Kroatijos prisijungimui prie ES.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Ginčo objektas – nedidelė Adrijos jūros pakrantės atkarpa. Konfliktas, kam priklauso ši įlanka, įsiplieskė dar 1999 m., kai subyrėjo Jugoslavija. Kroatija ragino nužymėti sieną per įlankos vidurį, tačiau Slovėnija, turinti kur kas trumpesnę jūros sieną, su tuo nesutiko, nes taip Slovėnijos laivams būtų užtvertas tiesioginis kelias į atvirą jūrą.

 

Slovėnija, gindama savo interesus, blokavo Kroatijos įstojimą į ES. Tokį sprendimą šalis motyvavo tuo, kad žemėlapiuose ir dokumentuose, pridėtuose prie paraiškos, neatsižvelgiama į Slovėnijos poziciją.

 

Tačiau dabar Slovėnijos referendumo rezultatai reiškia, kad Kroatija išsaugoja viltis dar 2012 m. prisijungti prie ES. 51,48 proc. slovėnų pritarė, kad ginčo sprendimas būtų perduotas tarptautiniam arbitražui. Vis dėlto nepritarusiųjų tokiai idėjai buvo tik šiek tiek mažiau – 48,52 proc. Rinkėjų aktyvumas referendume buvo 42,28 procento.

 

Slovėnijos prezidentas Danilo Turkas, taip pat pritaręs, kad konflikto sprendimas būtų perduotas į arbitražo rankas, sakė, kad dar laukia ilgas procesas narpliojant šią bylą, tačiau Slovėnija jau atidavė arbitražui reikalingus dokumentus.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmonos SMS vyrui: „Išėjau, kur pasiuntei. Elgiuosi, kaip išvadinai. Ir kodėl anksčiau tavęs nepaklausiau?!“