Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-01-21

Drama Alžyre: aukų skaičius išaugo iki 80

  
Drama Alžyre: aukų skaičius išaugo iki 80

Alžyre įkaitų drama baigėsi liūdnai. Kaip ir buvo tikėtasi, išsipildė liūdniausios prognozės: su pagrobėjais susitarti nepavyko. Dujų gamyklą, kurioje įkaitais buvo laikoma keliasdešimt užsieniečių, buvo nutarta pulti antrą kartą.

Savaitgalį Alžyro armija įvykdė operaciją, kurios metu žuvo 23 užsieniečiai ir alžyriečiai. Net septyniems įkaitams teroristai įvykdė egzekuciją prasidėjus puolimui, pranešė bbc.co.uk. Kiti žiniasklaidos šaltiniai praneša, kad dar 25 žmonių kūnai buvo rasti gamyklos teritorijoje po to, kai armija baigė savo operaciją. Per operaciją buvo nukauti ir 32 pagrobėjai.
Tarp 23 žuvusiųjų yra užsieniečių, tarp jų – britai, prancūzai, rumunai ir amerikiečiai; dar daug užsieniečių yra dingę.
 
Skaičiuojama, kad žuvusiųjų skaičius jau išaugo iki 80. Pavyko išlaisvinti 685 alžyriečius įkaitus ir 107 užsieniečius. Specialiosios pajėgos ir toliau ieško žuvusiųjų.
 
Primename, kad Alžyro įkaitų drama prasidėjo trečiadienį, kai ginkluoti islamistai užėmė dujų gavybos kompleksą netoli Libijos sienos, Amene. Teroristams užėmus gamyklą įkaitais buvo paimta šimtai darbuotojų. Daugelis buvo išvaduoti praėjusį ketvirtadienį, kai Alžyro armija surengė pirmąsias operacijas.
 
Šioje gamykloje dirbo daug užsieniečių ir ne vienos valstybės vyriausybė ieškojo būdų, kaip išgelbėti darbuotojų gyvybes. Štai Japonijos inžinerijos firma „JGCCorp.“ vakar, jog visa dar ieškoma 10 japonų ir septynių darbuotojų užsieniečių, tačiau patvirtino, kad 61 iš 78 darbuotojų yra saugūs.
 
Pagrobėjams vadovavo alžyrietis Mokhtaras Belmokhtaras, buvęs „al Qaeda“ vadas Šiaurės Afrikoje. Jis dar iki buvo nukautas viešai pareiškė, kad tai keršto akcija Europai už pradėtus veiksmus Malyje. Šioje Š. Afrikos valstybėje jau kelias savaites Prancūzijos kariai bando užkirsti kelią į valdžią patekti sukilėliams.
 
  

Žymos: Nafta, Terorizmas, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienintelis kartas, kai Chuckas Norrisas suklydo, buvo tada, kai jis manė, kad padarė klaidą.