Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-07-26

Drąsi mergina paskutinę minutę užkirto kelią deportacijai

  
Drąsi mergina paskutinę minutę užkirto kelią deportacijai
© pexels nuotr.
Deportuojamas pabėgėlis jau sėdėjo lėktuvo, gabenančio jį namo, salone.
Pabėgėlis pareiškė, kad grįžęs į gimtąją šalį jis bus nužudytas

Europoje prieglobsčio prašantį pabėgėlį iš Afganistano nuo deportacijos į gimtąją šalį išgelbėjo drąsi studentė – jai pavyko sustabdyti lėktuvą, kuriuo svetimšalis skraidintas atgal.

Visą pasaulį sujaudinusi žinia atskriejo iš Švedijos – šios šalies pilietė, studentė Elina Ersson sugebėjo sustabdyti lėktuvą, kuris iš Gothenbergo į Stambulą: šiuo maršrutu pakeliui namo turėjo būti skraidinamas vyras iš Afganistano, prašęs politinio prieglobsčio, tačiau jo negavęs.
Pabėgėlis pareiškė, kad grįžęs į gimtąją šalį jis bus nužudytas.
 
Siekdama užkirsti tam kelią studentė įsigijo bilietą į šį skrydį, o prieš lėktuvui pakylant ji atsisakė sėstis į keleivio vietą ir tiesioginės vaizdo transliacijos metu paaiškino, kodėl taip elgiasi – mergina tikino, kad taip nori išsaugoti žmogaus gyvybę.
 
„Lėktuvo kapitonas turi teisę užtikrinti, kad tas žmogus būtų išlaipintas“, – pateikė savo reikalavimą ji.
 
Įgulos nariai primygtinai prašė studentės sėstis ir netrukdyti skrydžiui, o vienas keleivis, beje, britas – pabandė jėga ją pasodinti ir atimti telefoną.
 
Vis dėlto didesnė dalis keleivių palaikė aktyvistę plojimais, o galiausiai E. Ersson savo pasiekė – 52 metų Afganistano pilietis po 15 minučių trukusio jo gynėjos protesto buvo išlaipintas.
  
Jaunoji švedė dėl savo poelgio sulaukė didžiulio palaikymo iš viso pasaulio, o jos įrašą nuo pirmadienio peržiūrėjo milijonai internautų.
 
Tačiau, kaip pastebi žurnalistai, šis įvykis greičiausiai nepakeis Švedijos institucijų sprendimo ir Afganistano pilietis bus deportuotas vėliau.
  

Žymos: Deportacija, Švedija, pabėgėliai, prieglobsčio prašytojai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas psichiatrą:
– Daktare, aš nuolat sapnuoju ta patį košmarą: uošvę, už pavadėlio vedžiojančią krokodilą. Jūs tik įsivaizduokit: gruoblėta, žalsvai pilka oda, tamsiai rudos karpos, neapykanta degantis žvilgsnis ir baisūs, geltoni ir aštrūs dantys...
– Taip, tai iš tikrųjų baisu...
– Palaukit, daktare, aš dar apie krokodilą nepapasakojau...