Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Bbc.com   |   2019-02-26

Dublino bažnyčioje saugomą 800 metų kryžiuotį sugadino vandalai

  
Dublino bažnyčioje saugomą 800 metų kryžiuotį sugadino vandalai
© Twitter.com

Vienos Dublino bažnyčios rūsyje saugomo 800 metų senumo kryžiuočio kūną suniokojo vandalai. Kaip skelbia Bbc.com, dingo karste palaidoto kūno galva.


Pirmasis suniokotą archeologinį turtą pastebėjo ekskursijų gidas, pirmadienio popietę ruošęsis būriui žmonių pasakoti apie kriptose esančius kūnus, bažnyčios istoriją.
Bažnyčios arkidiakonas Davidas Pierpointas yra be galo nusivylęs, kad į bažnyčią vėl buvo įsibrovę vandalai ir sunaikino tokį svarbų archeologinį turtą. Pirmą kartą St. Michans bažnyčia buvo nusiaubta 1996-aisiais.
 
Iš pradžių arkidiakonas jautėsi pasišlykštėjęs tokiu vandalų elgesiu, tačiau dabar jį visa tai tik liūdina.
 
„Tai liūdna diena bažnyčiai ir bendruomenei. Negaliu patikėti, kad kažkas gali taip pasielgti“, – apmaudą liejo arkidiakonas.
 
Po šio įvykio atšauktos bet kokios bažnyčioje vykusios ekskursijos. Pernai šią vietą aplankė daugiau nei 27 tūkst. žmonių.
Socialiniuose tinkluose apmaudą dėl įsibrovimo į kriptas reiškė ir airiai. 
 
 
Pranešime spaudai Airijos bažnyčia teigė, kad kripta buvo stipriai pažeista, o mumijos, kurių tarpe ir 400 metų senumo vienuolės palaikai, buvo stipriai apgadintos. Kryžiuočio kūnas buvo apverstas, dingo jo galva.
 
Arkidiakonas pridūrė, kad dingo ir tvirti metaliniai vartai, saugoję kriptą.
 
Baiminamasi, kad mumijų kūnai atvirame ore tiesiog sunyks. Ilgai išlikti nepažeistiems mirusių kūnams padėjo kriptoje vyraujančios sąlygos.
 
 
Bažnyčia buvo stebima apsaugos kameromis. Šiuo metu pareigūnai nagrinėja jų užfiksuotą medžiagą.
 
  

Žymos: Airija, Bažnyčia, Vandalai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujausia dieta: „Visą savaitę reikia valgyti tik raugintus kopūstus, pupeles ir gerti rūgpienį. Ir kaip kris svoris, girdės jūsų kaimynai!“